Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kombinatorikában hogy hívják...

Kombinatorikában hogy hívják azt, amikor azt kell eldönteni, hogy hogyan választunk ki 8 dolgot különböző sorrendben, és mindegyik 8 dolog 2 féle lehet? És mi a képlete?

Figyelt kérdés

2018. jan. 15. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor valami olyasmi lehet a feladat, hogy van 8 párunk, és mindegyik párból ki akarunk választani 1 embert úgy, hogy a kiválasztottak sorrendje számít. Ennek a megoldása: 16*14*12*10*8*6*4*2, és ezt az ismétlés nélküli variációt felhasználva számoltuk ki.

Természetesen máshogyan is számolható, de talán ez a legegyszerűbb.

2018. jan. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Valóban több millió lehetőség lenne?
2018. jan. 15. 14:05
 3/7 anonim ***** válasza:
Egészen pontosan 10.321.920. Igen.
2018. jan. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Azt hittem ennél egyszerűbb. Pl. van 8 bit. Mindegyik bit értéke két fajta (0 vagy 1) lehet. Az kettő a nyolcadikon, vagyis 256.
2018. jan. 15. 15:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Igen, de itt a 0 és az 1 között nincs különbség, tehát ha van 8 pár 0-1-ed, akkor a 0-t bármelyikből kiválaszthatod, az csak egyféle kiválasztásnak számít. Az én példámban pl. emberek vannak, ott különbséget teszünk köztük.
2018. jan. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A bites probléma így hangzik: két elem közül (0 és 1) hányféleképpen lehet nyolc elemet kiválasztani úgy, hogy az elemek ismétlődhetnek és a kiválasztás sorrendje számít. Ez az ismétléses variáció, és a képlete 2^8=256.


A kérdés viszont zavaros, ami kihámozható: a „dolgok” kétfélék, tehát két elem van. Nyolcszor választunk, tehát nyolcszor húzunk. Különböző sorrendben, tehát a sorrend számít. Ez megfelel az ismétléses variációnak, a zavart az okozza, hogy a kevésbé járatosak számára a kevesebből többet „húzni” abszurd, ezért „választunk”, ez azonban ugyanazt jelenti. Tehát a kérdésre a helyes válasz az, amit az előző bekezdésben írtam.


Az első válaszoló a kérdést rosszul értelmezte. Az ő „feladata”: Van 8 pár (minden párt meg tud különböztetni). Kivesz egy elemet, ahonnan kivette, az a pár nem számít többé, a maradékból kivesz még egyet, és így tovább, míg van pár. Ilyen kombinatorikai képlet nincs, ez egy összetett feladat, és a kérdés erről nem szól.

2018. jan. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem én értelmeztem rosszul, hanem a kérdés kiírása értelmezhető így is. Nagyon nem mindegy...
2018. jan. 16. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!