Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lesz ideje az emberiségnek...

Lesz ideje az emberiségnek másik bolygóra költözni?

Figyelt kérdés
Túlnépesedés, környezetszennyezés, kimerülő források, stb tudjuk. Az a kérdés, hogy gyorsabban fejlődik e a tudomány, űrkutatás, mint ahogy pusztítjuk a bolygónkat. Nem filozófiai szempontból, hanem tudományosan érdekel a kérdés. Aki benne van a témában írjon. Köszönöm!

#költözés #a Földről
2018. jan. 29. 22:24
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
A tudomány abban az esetben tudhatna lépést tartani a kihívással, ha abból indulna ki, hogy ez egy elkerülhetetlen szükségszerűség. A józan ész azonban azt diktálja, hogy az erőforrásokat arra kell csoportosítani, ami a bolygó megmentését szolgálja. Tehát minek költenénk menekülési programra, ha abból a pénzből rendbe is szedhetnénk magukat. Egyébként nincs is annyi erőforrás, amivel akár csupán meg lehetne ágyazni az emberiségnek egy másik bolygón. De ha szerinted az valid életmodell, hogy a lakásodat nem takarítod, plafonig ér a szemét, és te közben egy Central Parkra néző lakásra gyűjtesz a Teszkós fizetésedből ahelyett, hogy kitakarítanád és tataroznád, akkor bocs, nem szóltam.
2018. jan. 29. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
93%
Szerény véleményem szerint amíg a fizikában nem áll be vmilyen gyökeres változás addig reménytelen akár a saját csillagrenszerünket is elhagynunk. Eleve ember által alkotott űrjármű csak a fénysebesség töredékével tud haladni, ráadásul a fénysebesség önmagában is egy durva korlát. (Földi körülmények között egy szempillantásnak tűni, ha felkapcsolunk egy lámpát, de az űrben hatalmasak a távolságok, ott a fénysebesség is csigalassúságú)
2018. jan. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Takarítom a lakást, és nem sértődtem meg. Persze jó dolog a károk mérséklése itt a Földön, de nem úgy tűnik, hogy hosszú távon működni fog. Persze ezt mi már nem érjük meg, de az emberiség szempontjából nem mellékes a kérdés.
2018. jan. 29. 22:53
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűbb olcsóbb gyorsabb és logikusabb ha itt teszünk rendet . Melyik területeken milyen lépéseket érdemes vagy kötelező megtenni ez a kérdés . Nincs hova menni a naprendszerünkön belül , az elméleti párhuzamos dimenziók meg egyéb filozófiák itt elvéreznek , a valóság alapjuk pedig kétséges .
2018. jan. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem! Nem lesz ideje! Ez az egy bolygó az egyetlen hely, ahol életben tudunk maradni! Nagyon nagyon vigyázni kéne rá!
2018. jan. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%

Kb képtelenség. Egyszerűen nem lehet megoldani nagy fizikai tömegek űrutaztatását, csak embertelenül drágán.

Ha mégis, ott van a lakható bolygó és a fénysebességközeli utazás kérdése. Ha ez is megvan, még mindig lakhatóvá kell tenni a másik bolygót.

Én az tudom elképzelni, hogy a Holdon, vagy a Marson lesznek kisebb telepek, de kizárólag tudományos célból.


Kicsit olyan, mintha a (jelenkori) Déli sarkot akarnánk lakhatóvá tenni. Sosem leszünk annyira rászorulva, hogy ez legyen a legkifizetődőbb alternatíva.

2018. jan. 30. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 EagleHUN ***** válasza:
Nem lesz. Vagy ezt a bolygót mentjük meg vagy itt pusztulunk mindegy szálig! Senki ne kergessen illúziókat hogy majd jól elmenekülünk. Az űrtechnológiánk bőven kevés még ehhez. Arról nem is beszélve hogy ahova mehetünk az sem túl barátságos és életre alkalmas hely!
2018. jan. 30. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
75%
Nem kell másik bolygóra költözni. Az én elképzelésem az hogy kisebb kolóniák utaznak majd az űrben. Persze ehhez kell egy megújuló energiaforrás...
2018. jan. 30. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
81%

A másik bolygón sokkal rosszabbak a körülmények, mint most itt!

Ha ott rendet tudunk rakni, akkor itt még sokkal könnyebben.

Egyébként először a Naprendszert fogjuk belakni. Vannak most is az életre alkalmas helyek.

Aztán vannak olyanok, amelyek viszonylag könnyen alkalmassá tehetők.

Aztán vannak olyanok, amelyek nehezen ugyan, de alkalmassá tehetők...

Közben fejlődik a géntechnológia is, ami azt jelenti, hogy meg tudunk majd élni olyan helyeken is, amiről most csak álmodhatunk.


Mire a Nap felfúvódik, az a minimum, hogy az egész rendszerben mindenütt ott leszünk, és egy időre csak kicsit kijjebb fogunk szorulni, aztán meg megyünk vissza, mikor elkezd hűlni a Nap.

Vagy pedig addigra már bárhol tudunk lakni: lehet, hogy már mezítláb fogunk sétálni a Plútó 40 (kelvin) fokos fjordjai között.

2018. jan. 30. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Ó hát idő eddig is volt nem ez a probléma.
2018. jan. 30. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!