Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Segítség nyújtás a Curie...

Segítség nyújtás a Curie Kémia Emlékversenyben?

Figyelt kérdés

A Curie Kémia Emlékverseny 9. évfolyam II. fordulójában az V. feladatban elakadtam.

A feladat szövege kimondja hogy van egy gázelegyünk aminek 20%-a N2 60%-a H2 és 20%-a NH3. Én ezt úgy veszem hogy a gázelegy 100cm3 így minden gáz a %-ának megfelelő térfogattal rendelkezik (így 20cm3 N2, 60cm3 H2 és 20cm3 N2 van). A feladat kérdezi a gázelegy átlagos moláris tömegét, a levegőre vonatkoztatott relatív sűrűségét és a tömeg %-os összetételét.

Én a moláris térfogattal kezdtem számolni a gázok móljait. A képletem ez lett: n=Vm:V.

Így kiszámoltam a N2 és a NH3 mólját ami 1225mol lett és a H2 mólját ami pedig 408,33mol lett.

Tovább nem szeretnék menni, mert ha valaki megtalálja akkor neki megvan lesz oldva a feladat :D.

A kérdésem viszont a hogy a képletem amit felírtam (n=Vm:V) megfelel vagy kezdjem újra az egészet?

A válaszokat köszönöm.



2018. febr. 11. 16:34
 1/3 A kérdező kommentje:

Ohh elfejeltetem kiírni, hogy a cm3-t természetesen átváltottam dm3-be. Meg ha valaki nem tudná a moláris térfogat értékét itt van: 24,5 dm3/mol.

A 1225mol így jött ki: 24,5dm3/mol:0,02dm3.

A 408,33mol pedig így: 24,5dm3/mol:0,06dm3.

2018. febr. 11. 16:41
 2/3 anonim ***** válasza:

Rossz a képlet. n=V/Vm


Az azonos állapotú gázoknak megegyezik a térfogat és anyagmennyiség százalékos aránya.

A másik meg, hogy szerintem egyszerűbb, ha 100 dm3 elegyet veszel, mert akkor nem kapsz annyira kicsit számokat ás átváltogatni sem kell.

2018. febr. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :D
2018. febr. 12. 14:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!