Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Tudományok » Természettudományok

A kérdés

Mennyire bonyolult Feynman Mai Fizikája matematikailag?

Meg szeretném venni,de még nem vagyok egyetemi szinten matekból,ezért tettem fel ezt a kérdést.

Válaszokat előre is köszönöm! 13/F

Keress kérdéseket hasonló témákban: könyv, fizika, Richard Feynman, tudomány, természettudomány, ismeretterjesztő

2018. febr. 13. 21:04  Privát üzenet  

A válaszok
Mojjo nevű felhasználó válasza:

Vedd meg nyugodtan. Ha lesz olyan rész, amit nem értesz, vagy utánanézel, vagy ha esélytelen, átugrod. Rengeteg hasznos ismeretet ad át ez a könyvsorozat és rendkívül jól, olvasmányosan van megírva. Én a te korodban jóóóval bonyolultabb és nehezebb matekkal teletömött fizikakönyveket is vettem és olvastam. Nem értettem a nagy részét persze, de amit igen, az hasznos és jó volt. Ne arra koncentrálj, hogy jajj, mit nem fogsz érteni, hanem arra, hogy ebből is tanulhatsz.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont 2018. febr. 13. 21:17 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Köszi Mojjo!:)

# 2/4Időpont 2018. febr. 13. 21:37 Privát üzenet

Igaz!

A matekja igenis egyetemi szintű (komplex fgv-ek, operátorok, tenzorok, diffegyenletek, vektorkalkulus...).

De az előzőnek igaza van, sok szép gondolatmenet úgy is megközelíthető, ha ezekben nem vagy jártas.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont 2018. febr. 13. 22:23 Privát üzenet
Tom Benko nevű felhasználó válasza:

Ha bonyolult, majd itt kérdezhetsz.

A válaszíró 69%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont 2018. febr. 14. 11:28 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Milyen megfigyelt, dokumentált evolúciós változást ismertek, amikor egy kevésbé komplex struktúrából egy bonyolultabb szerkezet jött létre?
Levezettem egy nagyon durva anharmonikus rezgőmozgást. Viszont szeretném megoldani a differenciál egyenletét (F elég bonyolult fv lett) Tudtok számítógépes programot, amely ezt megoldaná?
Hogyan működnek a tokenek matematikailag?
Minden elektronikai eszközt el lehet magyarázni elektroni szinten?
Manapság mennyire bonyolult folyamat koleszterinből (? ) tesztoszteront előállítani?
Mindig hallom, hogy az evolúció igazából nem is a fajokra hat, hanem a génekre, és ez matematikailag bizonyítható, de nem találom a tudományos forrást. Hol van?

Kérdések a Tudományok rovatbólKérdések a Természettudományok rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!