Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hidegben megmarad a madárinflu...

Hidegben megmarad a madárinfluenza egy elhullott madárban?

Figyelt kérdés

Kifejtem, bár talán értelmetlennek fogjátok hinni, de próbálok mindenre választ kapni, ami kérdés felmerül bennem, úgyhogy csak kíváncsiság. :D

Tehát a kiskutyám fogott egy teljesen fagyott madarat ma, nálunk zuhog a hó, olyan -5 fok körül lehetett délután is. Megijedtem, hogy ha megeszi, akkor esetleg elkaphat valamit, mint pl madárinfluenzát (nem ette meg szerencsére), és ezt megosztottam egyik ismerősömmel is, aki nagy bölcsen azt mondta, hogy nyugodjak meg, ilyen hidegben nem él meg a madárinfluenza. Ez elkezdte piszkálni az agyam, hogy vajon tényleg nem? Tehát a kérdésem ez lenne, hogy mekkora a tűrési skálája a betegséget okozó vírusnak, és, hogy egy elhullott madárban (nem tudom mióta lehetett ott) megél-e.

Köszönöm a válaszokat!

Egy kíváncsi lélek🙂



2018. febr. 27. 20:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, megmaradnak, tanulmányoztak is ilyen vírusokat.
2018. febr. 27. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

1:Valószínűleg nem madárinfluenzában halt meg az a madár.

2: A vírus mint olyan nem valódi élőlény, nem rendelkezik önálló anyagcserével, csak a gazdát megfertőzve tud élni.

2018. febr. 27. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm!

És akkor ez a hideg nem is számít neki?

2018. febr. 28. 06:19
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

A legtöbb vírus a legdurvább mélyfagyasztást is "túléli" (azért idézőjeles, mert a vírus nem is élőlény).

Betokosodva, dehidrálódva rengeteg baktérium is képes erre.

Meg ugyebár a többsejtűek közül a medveállatka, egyes sarki halfajok, pár rovar stb.

Szóval igen, a fagyasztott vírus felmelegítve újra fertőzhet.

Sokan összekeverik azt, hogy nagy hidegben a betegség TERJEDÉSE korlátozott, azzal, hogy a kórokozók pusztulnak el.

2018. febr. 28. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Baktérium marad meg kevésbé a hidegben.

Vírusnak nem nagyon árt.

2018. febr. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!🙂
2018. febr. 28. 19:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!