Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a galaxisunk összeütközok...

Ha a galaxisunk összeütközok az Andromédával, a Föld vagy legalábbis a rajta lévő élet mindenképpen elpusztul?

Figyelt kérdés

2018. márc. 11. 02:53
1 2
 1/11 TR75 ***** válasza:
100%
Simán lehet az is, hogy nem lenne hatással az "összeütközés" a Földre. A galaxison belül a távolságok nagyok, a méretéhez képest kicsi a sűrűsége (egymástól nagy távolságokra, ezekhez a távolságokhoz képest pedig kis területen koncentrálódik az anyag 99%-a), lehet, hogy minden nagyobb objektum több fényévnyi távolságra haladna el a Földtől (persze, a nagy számok törvénye miatt mégis van esélye ilyesminek).
2018. márc. 11. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Làttam errõl egy dokumentum filmet. Ott a szakértõk azt mondtàk,hogy LEHET a földön észre sem vennénk.
2018. márc. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
68%
Ez olyan távoli, hogyha akkor még lesz emberi civilizáció a Földön, lehet megoldják olyan simán, ahogy ma napernyővel védekezünk az erős napsütés ellen. Vagy az is lehet, hogy örülnek majd neki, mert hasznosítható energiaforrás lesz a "beeső" galaxis.
2018. márc. 11. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%
Ha lesz káresemény, akkor az intergalaktikus biztosító kifizeti. :)
2018. márc. 11. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

99% az esélye, hogy nem.

Viszont igen látványos lesz...

2018. márc. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 Wadmalac ***** válasza:

Próbáld ki egyszer egy ismerőssel, hogy a strandon egymás felé dobtok egy-egy marék homokot, úgy, hogy a kér dobás keresztezze egymást. Minimális része fogy ütközni és lepotyogni.

Egy galaxisban a csillagok közti rés milliárdszor nagyobb.

A gravitáció miatt azért jelentősebb a kalamajka, de még így is csak a csillagok nagyon kis hányada fog ebből kárt szenvedni, ütközés vagy kölcsönös gravitációs hatás révén.

Persze ha az pont mi vagyunk, aki telibe kapja, akkor nem nagyon boldogít a többi, ami megúszta.

A csillagászok most is ismernek ütköző galaxisokat, éppenséggel nem válnak tomboló tűzijátékká.


Szóval nagyon jó eséllyel túlélnénk. Csak mire megtörténik, már valószínűleg nem leszünk itt. Vagy ezért, vagy azért.

2018. márc. 12. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Úgy tudom a Tejút szélén vagyunk, szóval szerintem ez biztató lehet. Bár úgy tudom, hogy olyan sokára fog ez bekövetkezni, hogy addigra más dolgok is elpusztítják a földi életet (pl. a Nap halála). Van erről egy jó kis idővonal a Wikipédián, hála a megosztójának:


[link]

2018. márc. 13. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:
100%
#7: jaja, erre akartam célozni az "addigra már nem leszünk itt" mondattal. A Föld Nap általi felperzselése addigra rég le lesz tudva. Ha létezünk még akkor, akkor tutira nem itt.
2018. márc. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Erre én is gondoltam :) Érdekességnek még belinkelek ide néhány dolgot, már most tudnánk lehetséges bolygók közül válogatni, persze nem jelenti azt, hogy valamelyik is lakható (de ki tudja). Ahhoz képest, hogy durván 30 éve keresnek exobolygókat, jól haladunk!


[link]


[link]


[link]

2018. márc. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

Nem fog összeütközni a galaxisunk az Andromédával soha

Ugyanis az ősrobbanásnak köszönhetően távolodnak egymástól a galaxisok, nem közelednek

Tehát ez egy ökörség

2021. jan. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!