Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meg lehet állapítani, hogy...

Meg lehet állapítani, hogy van e bennem ilyen baktérium?

Figyelt kérdés

A héten olvastam több helyen, hogy azonosították az autoimmun betegségek forrását.

Elvileg ez a baktérium az:


Enterococcus gallinarum


Na már most nekem is van autoimmun betegségem, de egy olyan fajta, ami nem vészes.


Viszont eddig azt mondták, hogy lehet genetikai oka van.

Nálam ez a probléma ott ütközött ki, hogy: gyerekvállalás.

Kicsit így más fekvése van, bár nem vagyok hozzáértő.

Tehát a kérdés az lenne, hogy még tudok arról bizonyosodni, hogy ez most genetikai vagy baktérium okozza?



[link]


Köszönöm a válaszokat.


2018. márc. 15. 22:41
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy erre lenne teszt. Tenyészteni kellene az adott szervből vett sejteket... Meg eleve friss kutatás, még idő kell mire klinikumban is használják tesztként.

Ezt csak kutatócsoportok és orvosi intézetek végezhetik jelenleg... és amíg nem tudunk többet a baktériumról, addig nem lehet tesztet készíteni rá.


Nagy eséllyel ez is hasonló mint a többi ilyen bélbaktérium. Az emberek pl 95%-ban megtalálható, csak nem okoz betegséget. Emiatt nem is lehet vizsgálni klinikumban még.

2018. márc. 16. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 sadam87 ***** válasza:

A cikkben (és az eredeti publikációban) azt írják, a baktérium az arra fogékonyakban tud autoimmun betegséget kiváltani. Tehát van szerepe a genetikai háttérnek, de önmagában a genetika háttér miatt nem biztos, hogy autoimmun betegség alakul ki.

A teljes eredeti cikk sajnos nem elérhető, csak az összefoglaló:

[link]

2018. márc. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Sokkal inkább arról bizonyosodj meg, milyen fajtája ért el téged. És mit tehetsz ellene.
2018. márc. 16. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Utána olvastam, és igen.

Igazából úgy tűnik, hogy a genetika csak hajlamot ad, de a baci miatt lesz belőle tünet meg egyebek.

Szinte 100%, hogy ez a felfedezés valóban sikeres lesz nálam is, mert kb egy családi kórképet vázoltak fel, ha kicsitj obban utánaolvas az ember.

2018. márc. 16. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!