Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a világegyetem gömb alakú,...

Ha a világegyetem gömb alakú, mint a föld, akkor mi van a gömbön kívül?

Figyelt kérdés

Azt szokták mondani az univerzumnak nincs széle, mert olyan mint a Föld, de ha a világot tesszük a föld helyére, akkor mi lesz rajta kívül.

A Földön kívül gondolok a világűrre.

Lehet egy kicsit értelmetlen a kérdésem...


2018. márc. 17. 13:18
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
Ha jól tudom semmi, ahogy tágul a világegyetem úgy tágul vele a tér és idő is. A gömbön kívül nincs sem tér sem idő, értelmezhetetlen régió a mi számunkra.
2018. márc. 17. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
76%
A világegyetem nem gömb alakú. Azért mondják neked ezt, mert a tudományos ismeretterjesztés mindig hazudik. A tudománynak pont az a lényege, amit a művelése nélkül lehetetlen megérteni. Mikor népszerűsítik, akkor olyan dolgokat mondanak, amiket meg lehet érteni előképzettség nélkül és az előadó szerint valamennyire hasonlít az igazi dologra. Ezt a konkrét hasonlatot úgy értették, hogy ha elindulsz a Földön valamerre, sose érsz a végére, ahogy ha elindulsz a világegyetemben valamerre, akkor se érsz a végére. Ne láss bele többt, mert nincs.
2018. márc. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Nem értelmetlen a kérdés, szimplán nem tudjuk rá a választ.
2018. márc. 17. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 progizo ***** válasza:
47%

Lehet, hogy más univerzumok vannak a végtelen tér iszonyú távoli pontjain, végtelen számban.

Majd ahogy fejlődik a tudomány, úgy jön rá a dolgokra, illetve cáfolja meg addigi feltételezéseit, amikhez addig nem volt elég információja.

2018. márc. 17. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Láttam olyan dokumentumfilmet, amiben vizsgálják az univerzum alakját a működése és tágulása szerint.


A filmben nem gömb alakú a mindenség, hanem egy pókhálóra hasonlít, ami olyan formában tágul. Érdekes.

2018. jún. 25. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 dq ***** válasza:
I think ull find that the universe pretty much covers everything
2018. jún. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!