Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mi az igaz az...

Szerintetek mi az igaz az univerzumról?

Figyelt kérdés
Létezik párhuzamos világ? vagy szerintetek tényleg végtelen a világegyetem esetleg mind egy "kisebb" gömb-ben van bezárva sok milliárd között? mit gondoltok mi lehet az igazság? részletes állításokat/véleményeket kérek. Kíváncsi vagyok mindenki gondolatára akár "hülyeségnek" hangzik mivel nem tudni hogy mi az igaz.

2017. júl. 16. 20:51
 1/3 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem a párhuzamos világ egy maszlag. Arról van szó, hogy Evolúció bácsi egy pillanatra elbambult, és véletlenül létrejött a vegykonyhájában egy olyan mutáns, amelyiknek az agya végtelen fejlődésre képes, s ezt a fejlődést arra használja, hogy hazavágja a Földet. A véletlen szülöttei vagyunk, de ezt nagyon snassz lenne (f-)elismerni.

Úgy 30-35 éve olvastam egy tudományos cikket. Hőtérképet készítettek az emberi agyról, és azt találták, hogy a vallásos emberek agyának egy bizonyos meghatározott pontja melegebb, mint az ateistáké. Ezért ők a hitük tárgyát teljesen kézzelfogható valóságként képesek érzékelni, és nem is értik, hogy más emberek hogy lehetnek ilyen vakok, ilyen elborultak, hogy ne látják, ami a napnál is világosabb.

Olyan ember, akinek az agyának egy bizonyos meghatározott pontja melegebb, mindig fog születni. Nagyjából annyi, mint akinek nem. Ennélfogva hit mindig lesz, míg ember él a földön. Mivel azonban a hagyományos istenhit kifelé megy a divatból, elő kell ráncigálni valami mást, ami pótolhatja az egy csoportba tartozás magasztos érzését. Ez em megy egyik napról a másikra. Elméletek születnek, majd tűnnek el a süllyesztőben, míg aztán valamelyik elmélet úgy betalál, annyi követőt von maga köré, mint egykor a 8 világvallás egyike. A párhuzamos világ is egy ilyen elmélet.

2017. júl. 16. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Az én elméletem az, hogy van vége, utána egy másik világ van, ahol egy intelligens lény kísérletezik. Annyi, hogy ami nálunk évmilliárd, az nála "7 nap".
2017. júl. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
29%

Mivel ez még kutatás alatt van, és nincs végleges válaszunk, így én sem foglalok állást.

Az Ősrobbanás ténye nem vitatható, de hogy mi váltotta ki, azt még tovább kell kutatnunk.

Nem vetem el egyik elméletet sem, lehet, hogy multiverzumban élünk, lehet, hogy egy 4 vagy 5D-s fekete lyuk belsejében, vagy csak ez az Univerzum van, és nincs széle stb. Majd talán a jövőben (ha addig nem pusztul ki az emberi faj) lesz valaki, aki meg fogja tudni válaszolni.

2017. júl. 17. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!