Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudom a 3 fázisú...

Varga Lászlógyörgty kérdése:

Hogyan tudom a 3 fázisú villanymotor teljesítményét meghatározni, ampermérővel, ha egy fázis áramfelvételét tudom mérni?

Figyelt kérdés
2018. márc. 20. 18:29
 1/4 anonim ***** válasza:
Közelíteni tudod, mert motorteljesítményként a tengelyteljesítményt adják meg, tehát a hatásfokot és a cos fit-t hozzá kell becsülnöd - kis motornál az elég ócska is lehet, lásd motorkatalógusok googleban. Meg a feszültséget. Bár, gondolom, Magyarországon, könnyen elérhető helyen van a motor, és így nem valószínű, hogy nyolcfázisú rendszerről működik 1412 V vonali feszültség mellett.
2018. márc. 21. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ha a feszültség 400 Volt és egy fázison mért áram 8 A akkor a 3 fázis áramfelvétele mennyi?
2018. márc. 22. 06:08
 3/4 anonim ***** válasza:

A motor szimmetrikus.

Neked még a háromfázisú teljesítmény meghatározásával is problémáid vannak? Oda kéne írni a kérdés mögé, hogy idős énektanár hölgy (értsd: laikus az elektroban) vagy, vagy szakember, csak megakadtál. Sokkal egyszerűbb lenne az élet.

A villamos teljesítmény az 3x230xegyfázismotoráramxcosfi

Ez a bemenő (villamos) teljesítmény. Mechanikai lásd feljebb.

2018. márc. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ kedves Sztrogoff. Egyébként mint 70 éves épületgépész én is így számoltam. 1964 év nagyon régen volt és a heti két elektrotechnika óra a 3. és 4. osztályban nem volt túl sok.
2018. márc. 23. 03:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!