Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A matematikát (egy részét)...

A matematikát (egy részét) szeretném összefoglalni, átnézni, kijegyzetelni. Hol érdemes belekezdeni?

Figyelt kérdés
A logikai műveleteknél? Valaki tudna adni tanácsot, hogy hogyan, milyen sorrendben vegyem végig az anyagokat?

2018. márc. 21. 16:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
90%
Melyik részét?
2018. márc. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Hát, az alapokat kb.. Lehet félreérthetően írtam, arra gondoltam hogy ugye az "egész" matematikát nem tudom leírni. Szóval "nagyon emelt" matekot nem írok egyenlőre le. (8. osztályos vagyok, de kicsit bővebben (pl. a logikai műveleteket nem tanultuk) akarom leírni nagyjából az általános iskolai anyagot, hogy utána tudjak rá építeni, (és érdekel is.)) (Bocsánat ha nehéz
2018. márc. 21. 17:31
 3/13 A kérdező kommentje:
*ha nehézkesen fogalmaztam.)
2018. márc. 21. 17:32
 4/13 anonim ***** válasza:
78%
Az általános iskolai anyag a számfogalom kialakítása és megszilárdítása, és az absztrakt gondolkodás fejlesztése (betűkkel számolás, mértani alakzatokkal számolás). Ebből nem tudsz mit kijegyzetelni, és soha nem is használnád, amit így összeszedsz. Éppen az volt az oktatás lényege, hogy készségszinten menjenek ezek a dolgok.
2018. márc. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
(Arra gondoltam, hogy pl. általánosban tanultuk például a halmazokat, szögeket, stb.) De akkor nem az ált. iskolai anyagról kérdezek, hanem a matematika alapjairól.
2018. márc. 21. 17:51
 6/13 anonim ***** válasza:
78%

Még soha semmit nem hallottál a matematika alapjairól. Nem tanultátok se a halmazokat, se a szögeket. A szavakat igen, de magát a fogalmat nem. Nem tudod, mi az, hogy szög, azt tudod, hogy egy háromszög belső szögeinek az összege 180 fok, egy teljes szög 360 fok, stb... és azzal játszottatok, hogy ezekből az építőkockákból mit lehet kirakni. Soha nem a kocka volt a lényeg, hanem hogy valamibe belemerülj, gondolkodj, következtess.


De ha okvetlenül ragaszkodsz hozzá, a matematika alapjai a halmazelméleti axiómák.

2018. márc. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Elhiszem hogy így van. (Nem tudhattam, senki sem mondja.) De ha eddig nem hallottam róla semmit, már szeretnék. Nem tudom hogy gimnáziumban és egyetemen hogyan fogják tanítani a matematikát, (nem olyan szakra megyek.) vagy szakkörökön mit fognak róla mondani,de valahogy, valamikor meg szeretném ismerni. Ha más mint ahogy eddig tanították, akkor főleg. Őszíntén köszönöm az eddigi válaszokat.
2018. márc. 21. 18:13
 8/13 A kérdező kommentje:
Aki tényleg ismeri, aki ért a matematikához, gondolom nem úgy született.
2018. márc. 21. 18:24
 9/13 dq ***** válasza:
45%

> Valaki tudna adni tanácsot, hogy hogyan, milyen sorrendben vegyem végig az anyagokat?


Hát felírsz egy témakört, majd kigyűjtöd a fogalmait, aztán a tételeket.

A témakörök szerencsére nem nagyon épülnek egymásra.

Talán algebrára (algebrai azonosságok) lehet leginkább szükség más témákban.

2018. márc. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
22%

A matematikát ne akard leírni. Annak rendszerezéséhez még a diploma is kevés, ilyen irányú egyéb tudásra van szükség. Olyanra, ami azoknak van, akik tankönyvet írnak.


Ha az átlagnál jobban szeretnéd érteni, akkor végy egy tetszőleges tankönyvet, olvasd el egy fejezetét, és keress hozzá példatárat. Oldd mg a benne lévő feladatokat. Ha ez kapásból megy, léphetsz a következő fejezetre.


Ha a matematika egy területén így átrágtad magad, fölösleges bármit leírni. A fejedben van. Nem lejegyzetelni fogod tudni, hanem ha bármi probléma kerül eléd, kis gondolkodás után tudni fogod a választ. Ha számolni kell, tudod, hogyan kell. HA valami összefüggés kell, és nem emlékszel rá, azonnal tudod, melyik könyvet hol üsd fel,ahol megtalálod, amit keresel.

Mondjuk én elég régen tanultam mértant, hogy bonyolultabb problémákra már ne emlékezzem. De ekkor odamegyek a könyvespolchoz, lekapom a geometria könyvet, és úgy 15 másodperc múlva már ott van nyitva, ahol kell. És tíz perc múlva tudom a választ. Ennyi elég is az élet problémáihoz, ha kutatni akarsz, akkor meg úgy is folyamatosan ezzel foglalkozol.

2018. márc. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!