Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elvileg létezhet olyan élőlény...

Elvileg létezhet olyan élőlény aminek kopoltyúja és tüdeje is van?

Figyelt kérdés
A gyakorlatban tudom, hogy nincs. Az ebihal is elveszti a kopoltyúját mire béka lesz, tehát biológiailag nem lehet egyszerre a kettő egy élőlényen?
2010. jún. 11. 12:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Az almacsigáknak mindkettő van, legalábbis ezt olvasom.
2010. jún. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
delfin??
2010. jún. 11. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az elvileg?! Elvileg életképes sárkányt is lehet csinálni, ki tudja egyszer a génmódosítás révén még lesz is. Elvileg én belerakhatok egy béka tüdőt meg kopoltyút is.

Vagy elvileg az evolúció létrehoz-e ilyet? Egyértelműen nem. Az a baj, hogy te hal kopoltyúban és ember tüdőben gondolkodsz, holott ezeknek változatai is vannak, egyéb gázcsere megoldásokról nem is beszélve... Innentől fogva mégis minek lenne valaminek 2 db, egyébként teljesen ki nem használható légzőszervnek, mikor lehet 1db módosított, de tökéletesen kihasznált légzőszerve?! Az evolúció pedig nagyon bünteti a pazarlást, ezt nem engedi meg, nem véletlenül alakulnak át egyes állatok drasztikusan életük folyamán, mikor életteret váltanak.

2010. jún. 11. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
LOL, szerinted a delfinnek mióta van kopoltyúja :D ???
2010. jún. 11. 13:17
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Van tüdőshal amelyik levegőn és víz alatt is tud lálegezni.
2010. jún. 11. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ausztráliai tüdőshal, (Ceratodus Forsteri), K.-Ausztrália két kis folyójában él. 1-1.7 m hosszú testét nagy, kerek, fogas pikkelyek fedik. Öt pár kopoltyúval és páratlan tüdővel lélegzik.
2010. jún. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha tüdőnek tekintünk mindent, ami légköri levegő feldolgozására képes, akkor egy jó példa a tüdőshal. Azt azonban tudni kell, hogy az a tüdő egy módosult léghólyag, azaz egy másodlagosan kialakult szerv, és mint ilyen, anatómiailag, fejlődésileg és evolúciós szempontból nem egyezik többi gerinces-tüdővel.
2010. jún. 11. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
100%
A tüdőshal jó példa, de nan még egy érdekes állat a gőte. Ez a kétéltű, élhet kopoltyúval és tüdővel is. pl: akváriumban tartod, majd az akváriumot átalakítod akvaterráriummá kimegy a partra. és ha hozzászokik ahhoz a közeghez tüdőt növeszt. Az adott milliőtől függ.
2010. jún. 12. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

"milliőtől" nem értem ezt a szót :-(


Jajjj, igen, a gőte, tényleg eszembe sem jutott, tényleg érdekes állat, lehet veszek egyet. (remélem lehet tartani)

2010. jún. 12. 16:15
 10/13 anonim ***** válasza:

Szerintem is a tüdőshal a válasz a kérdésre, annak egyszerre van tüdeje és kopoltyúja, bár a tüdeje elég primitív szinten van a többi gerinceséhez képest.


A kérdés viszont szerintem úgy is értelmezhető, hogy van-e olyan élőlény, aminek élete során van kopoltyúja és tüdeje is (nem feltétlenül egyszerre). Erre a kézenfekvő válasz az ebihal és a béka. Pedig valójában a hüllőknek, madaraknak, és emlősöknek is (nekünk embereknek is) van kopoltyúja, csak még a megszületés előtt lebomlik. Ugyanígy van gerinchúrunk, elő- és ősvesénk is, de ezek is felszívódnak, és már az újszülöttekben sem találhatóak meg. Lehet kicsit OFF volt amit írtam, de szerintem azért érdekes.

2010. jún. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!