Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van ez a mai fizikában?

Miért van ez a mai fizikában?

Figyelt kérdés

Hasonló kérdésem már volt.

Ami azt illeti még mindig szomorú vagyok. Arról van szó,hogy azt látom megvalósulni,hogy egyre több dolgot próbálnak ráerőltetni a fizikára ami nem tudományos kérdéskör(véleményem szerint). Elegem van abból,hogy itt multiverzumokról stb.-ről beszéĺünk,ez FILOZÓFIA NEM FIZIKA. Miért foglalkozik ilyenekkel egy fizikus?

Miért kell folyton azzal szembesülnöm,hogy a logikus csodaszép fizikát a saját tudósai próbálják átformálni sci-fi-vé? Miért? Ez a tudomány önrombolása véleményem szerint. Mit gondoltok erről?

Válaszokat előre is köszönöm! 14/F



2018. márc. 30. 23:56
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
89%

Azért az elméleti lehetőségeit sem szabad kizárni.

Főleg ha a kvantummechanika, matematika és esetleges megfigyelések is hozzákapcsolódhatnak.


Nem önrombolás a határokat feszegetni. Nézd meg a kvantumfizika hogy indult.

2018. márc. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
71%

Egy fizikusnak is van joga fantáziálni, elereszteni a képzeletét (sőt ez nagyon is jó, mert akár még kiváló irodalmi művek is születhetnek belőle). Ettől függetlenül, amikor a munkáját végzi, és a konkrét valóságot számolja, kőkemény és nagyon bonyolult matematikával, akkor ne aggódj, helyén van az esze.


Amikor fizikusok megépítenek egy olyan berendezést, ami a tenger hullámzására is érzékeny több száz kilométerről, akkor ezeknek a fizikusoknak hadd legyen már szabad néha olyasmire is gondolniuk, amit még nem tudnak sziklaszilárdan bebizonyítani. (Lehet, hogy majd épp az ő fantáziálásuk nyomán másnak később sikerül.)

2018. márc. 31. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
68%
Azért, mert nagyon sok mindent nem értesz még a fizikából (ha nagyságrendileg nézzük, akkor kb semmit).
2018. márc. 31. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Ezeket nem csak ugy kitalaljak hanem rengeteg szamitas es adat van amit hasznalbak ! Pl a multiversumot a kvantummechanikai eredmenyek es kutatasok utan talaltak ki, a sci fi filmekben ezeket az elmeleteket hasznaljak azert zavar ossze kicsit!Nagyon sok dolog van amit elore megjosoltak a megfigyeles ellenere!Amugy nagyon bonyolult az egesz es valamilyen szinten minden tudos arra az elmeletre hajaz ami neki szimpatikusabb!
2018. márc. 31. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Valamiért én olyan ember vagyok akinek fontos a szilárd mateamtikai és kísérleti alap a fizikában,ezért tettem föl ezt a kérdést.
2018. márc. 31. 08:40
 6/30 anonim ***** válasza:
26%
Te egy taknyos gyerek vagy, nem bármiféle "nekem bizonyíték kell ember", ne röhögtess már.
2018. márc. 31. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Csak azt mondtam,hogy szeretem tanulni az olyan dolgokat amire már kidolgozott matematika és kísérletek vannak. Ezzel szemben erre nincs(még)bizonyíték ezért picit nehezebben fogadom be,meghát egyértelműen nagyon absztrakt.
2018. márc. 31. 09:05
 8/30 anonim ***** válasza:
27%
:D :D :D
2018. márc. 31. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
A beszólásodon kívül te voltál valamelyik válaszadó?
2018. márc. 31. 09:31
 10/30 tatyesz ***** válasza:
0%
Érdemes lenne elolvasnod ezt: Lee Smolin: Mi a gubanc a fizikával? (Elméleti fizikus írta.)
2018. márc. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!