Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az elmúlt 3 évben tudomásom...

Az elmúlt 3 évben tudomásom szerint 3 meteor volt megfigyelhető Magyarországról. Mennyi annak az esélye, hogy mindhármat lássa egy ember?

Figyelt kérdés

Az első 2016 májusában volt, a második 2017 májusában és a harmadik 2018 áprilisban. Tudomásom szerint ebben az időtartamban nem is volt más meteor észlelés, amit Magyarország területéről szabad szemmel látni lehetett volna.

Mindhármat láttam néhány másodpercig. Mindhárom észlelés véletlen volt. Nem egész este az eget szoktam kémlelni, minden alkalommal véletlenül tartózkodtam épp olyan helyen, ahonnan megfigyelhetők voltak.



2018. ápr. 23. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Három meteor? Szerintem több száz lehetett. Nem lehet, hogy tűzgömbökre gondolsz?
2018. ápr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Akkor tűzgömb, nem tudom, mi a különbség. Gyönyörű természeti jelenség, mind hasonlóan nézett ki, ez az idei volt a legfényesebb közülük, ez tűnt a legközelebbinek. Az utolsó az ez volt: [link]
2018. ápr. 23. 13:09
 3/12 Wadmalac ***** válasza:
Biztos, hogy tűzgöbből is több volt. Valahogy télen vagy ősszel egyet én is jelentettem meteorfigyelő oldalon, azt látták Franciaországtól Romániáig többen.
2018. ápr. 23. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Wadmalac ***** válasza:
2018. ápr. 23. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Wadmalac ***** válasza:
Csak tavaly az enyémmel együtt 2 volt bejelentve Magyarországról.
2018. ápr. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Wadmalac ***** válasza:

Pontosítok, ennyit láttak minimum öten.

Amit kevesebben láttak, csak tavaly 9 darab.

2018. ápr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Csak az elmúlt évben több, mint 10 tűzgömb volt bejelentve Magyarországon.

(Wadmalac linkje alapján.)


+infó:

[link]

2018. ápr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a linkeket. Próbáltam én is kutakodni észlelések után a neten, de nem találtam azokon kívül többet, amiket én is láttam. Most már látom, hogy nem annyira ritka jelenség ez, mint eddig hittem.

Csak elég fura, hogy 36 évig egyet sem láttam, azóta meg minden évben.

De szerencsésnek érzem magam, mert láthattam őket, renmélem, lesz még hasonló élményben részem.

2018. ápr. 23. 13:27
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyébként tényleg ritka szerencse. Vannak akik egész életükben nem látnak egyet sem. Én összesen láttam eddig kettőt.
2018. ápr. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Wadmalac ***** válasza:
Nekem eddig három jött össze, meg két UFO (nem kicsi zöld marslakók, hanem azonosíthatatlan égi jelenség).
2018. ápr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!