Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Helyesen értelmezem a hőmérsék...

Helyesen értelmezem a hőmérsékleti sugárzást?

Figyelt kérdés

Már hónapok óta benne vagyok a témában, imádom a fizikát, viszont óriási fájdalom számomra, hogy a kvantumelmélet néhány része nem világos számomra.


Szóval. Ugyebár a tárgyak, anyaguktól függően különböző frekvenciájú sugárzást képesek elnyelni, visszaverni, átereszteni. Az abszolút fekete test egy idealizált objektum, ami mindent elnyel, de mivel ennyi energiát nem képes magában tartani, folyamatosan sugároz. Ha elkezdjük melegíteni a testet, sugárzásának energiája folyamatosan nő, és ezzel a frekvenciája, vagyis a színe is változik. Nyilván ha kiesik a látható tartományból, akkor nem látszik. Szóval a szín arányos a sE - val.


Na de. Mi a helyzet azokkal a tárgyakkal, amik nem nyelik el, csak mondjuk az 550 - 600 nm hullámhosszú sugarakat?


Ugyebár minél több a "saját sugárzása" (vagyis, amit a saját maga által elnyelt sugarakból sugároz ki) annál kevesebb külső fényt ver vissza. Ez a kettő kiegyenlítené egymást, és így, pl. a 6000 fokra jellemző sárga fény ugyan olyan lenne minden testnél?


Én magam is érzem a logikai bukfencet, de egyszerűen nem találom a magyarázatot.


Kérem szépen, valaki leírná ?



13/L



2018. ápr. 24. 19:21
1 2 3 4 5 6 7
 1/67 anonim ***** válasza:

Te is megadtad a kulcsszavak között a kulcsszót: feketetest.

Amit írtál, ideális fekete testekre vonatkozik. A valós testeknél ez csak közelítő eredményt fog adni.

2018. ápr. 24. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/67 anonim ***** válasza:
20%

Egyetemi matek nélkül teljesen esélytelen, hogy felfogd a kvantummechanikát.

Nem hogy 13 évesen általános iskolás matekkal, és nagyon alap fizikával.


Úgyhogy vagy trollkodsz (Most épp kislánynak adod ki magad, máskor fiú vagy, "Aztabüdösnemjóját"), vagy valami hiperintelligens életforma vagy... de az biztos, hogy a 13 évesek kb a nevüket se bírják leírni hiba nélkül, nem a kvantummechanikán gondolkoznak. Ezzel csupán azt mondon, felesleges odaírni egy kamu kort, akkor is kapsz választ.

2018. ápr. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/67 A kérdező kommentje:

Hát pedig édesdrága bogaram, 2004 - es születésű vagyok, nemsokára töltöm a tizennégyet, most írtam a nyolcadikos felvételit, szarul sikerült, csak 77 pont lett. Van nekem itthon egy internet nevezetű találmány, meg néhány könyvecske, amit az ABC ismeretében tökéletesen el tudok olvasni. Nem tudom mikor jártad az általánost, de tudod ott is oktatnak fizikát, igaz, igencsak gyenge szinten. Amit tudok, magamnak köszönhetem, nem kell ám azt hinni, hogy a 14 éves (akkor kerekített magam arra, ha így jobban tetszik, bár pár hónapja, amikor még meg sem közelítettem a korlátozottan cselekvőképesség évszámát) ugyan ilyen szinten voltam. Amúgy megsúgnám, hogy elég durva általánosítás ráhúzni a 13 évesekre a "nevét se bírja leírni" - színvonalat. Főleg, hogy a lexikális tudásnak, és a helyesírással semmi köze ahhoz, hogy ki mit fog fel.

Amúgy, ha a kérdésre válaszolnál, megköszönném.



Kedves első! Nem csak a kulcsszavak közt, hanem a leírásban is említem a fekete testet. Kicsit kifejtenéd bővebben, amit írtál? Úgy érzem egyre közelebb kerülök a megértéséhez, de még nem megy. Sad story

2018. ápr. 24. 21:36
 4/67 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért autokorrekt + fáradtság
2018. ápr. 24. 21:38
 5/67 anonim ***** válasza:
Én nem nagyon értem a problémát. A feketetest nem azért sugároz, mert sugarakat nyel el, hanem a hőmérséklete miatt, alapból.
2018. ápr. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/67 anonim ***** válasza:
Tehát az a kérdés, hogy egy test színe befolyásolja-e a hősugárzása spektrumát?
2018. ápr. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/67 anonim ***** válasza:
42%

Jó csak nem te vagy az első, aki felnőtteket megszégyenítő stílussal fogalmaz, általában fizika, kvantummechanika kérdéskörben miközben odabiggyeszti a végére "13F" most meg "13L"... hadd legyek már kissé gyanakvó.


Azért sem mindegy, mit válaszoljunk ennek fényében, mert 7. osztályban vezetik be a függvényeket... nem ám a deriválás, integrálás, diffengyenletek, amik nélkül fizikáról beszélni szerintem maszatolás.

Ha komolyan érdekel, és tényleg 7. osztályos vagy, akkor nem csak gimis, hanem egyetemi matekot kellene elkezdened tanulni előre. Azokkal az alapokkal már meg lehet érteni pl a kvantummechanika rejtelmeit is.

2018. ápr. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/67 Wadmalac ***** válasza:
100%

"Ugyebár minél több a "saját sugárzása" (vagyis, amit a saját maga által elnyelt sugarakból sugároz ki) annál kevesebb külső fényt ver vissza. Ez a kettő kiegyenlítené egymást, és így, pl. a 6000 fokra jellemző sárga fény ugyan olyan lenne minden testnél?"


Szemre talán ugyanaz.

De a spektroszkópia megmutatja, hogy nem.

A színhőmérséklet hipotetikus, ideális feketetest hőmérsékleti sugárzására alapoz.


"Mi a helyzet azokkal a tárgyakkal, amik nem nyelik el, csak mondjuk az 550 - 600 nm hullámhosszú sugarakat?"

Nem CSAK azokat, hanem azokat kiugróan jobban, mint a többit.

[link]


Halál komolyan 13 éves lány vagy?

Nem tudnál hirtelen öregedni olyan laza 10 évet, hogy feleségül vegyelek?

:D

Vagy én mozgok rossz közegben (bolygón?), vagy a mai csajok többsége en masse csak annyival múlja felül a tyúkokat, hogy nem csinálják össze az udvart.

2018. ápr. 25. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/67 anonim ***** válasza:
68%

Megnyugtatlak Wadmalac, a kérdező idősebb mint te vagy, és hímnemű.

>egy rendőrségi elemző, profilkészítő<

2018. ápr. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/67 anonim ***** válasza:

Már kezdtem elszégyellni magam a gyanú miatt :D


Már csak egy kérdésem van: "De miért?"

Fluimucil kid stílusban... Még a pedó topikot érteném :D Pedofil kutatókra vadászik? Vagy gimnáziumi tanárokra?

2018. ápr. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!