Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Jól értelmezem az alábbi...

Jól értelmezem az alábbi függvény deriválását?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Annyi lenne kérdésem, hogy ha egy függvényben melyet deriválni szeretnénk, és van benne egy önálló szám, pl. y=6x^3-4x^2+4, akkor ugyebár alkalmazhatjuk az összegek tagonkénti deriválását, illetve azt, hogy függvény számszorosának deriváltja

a derivált számszorosa.

Viszont mit tudok kezdeni azzal a ...+4-el?

Én arra gondoltam, hogy ha ezeket külön függvényeknek tekintjük, akkor a ...+4 deriváltja nulla, hisz az egy konstans függvény.

Egy másik példához kell felhasználom az erre a kérdésre érkező válaszokat, de azt azért nem írtam le, mert abba osztás is van, és sokkal bonyolultabb.

De ha ennél a függvénynél jól értelmezem, akkor nyilvánvalóan ott is használhatom a konstans függvény deriválásának azonosságát.

A válaszokat előre is nagyon köszönöm!



#matematika #deriválás #analízis #deriválási azonosságok
2016. okt. 4. 17:14
 1/3 anonim ***** válasza:
Igen, itt a +4-ból 0 lesz, hiszen ez egy összeg, és azt deriválhatod tagonként.
2016. okt. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a megerősítést! (Ráadásul ilyen gyorsan).

Ment a zöld kéz!

2016. okt. 4. 17:20
 3/3 anonim ***** válasza:
Igen, ebben a konkrét példában hasznos volt. Azonban az általad írtak alapján mégis azt javasolnám, sürgősen kezd neki a függvénytannak, benne a differenciál fogalmának újbóli tanulmányozásához. Mindaddig, míg meg ne mérted. Ellenkező esetben elképesztő nehézségeid lesznek az idők során. Döntő többségükre nemhogy egyszerű, de bonyolult válasz se adható majd.
2016. okt. 5. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!