Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van e különbség a molekula és...

Van e különbség a molekula és a reagens között?

Figyelt kérdés
Olvastam és valahogy jött a kérdés, igazából nem vagyok valami jó kémiából de érdekell a téma. Neten meg nem nagyon találtam választ...

2018. ápr. 28. 21:46
 1/5 A kérdező kommentje:
Hoppá elirtam, nem reagens hanem vegyület :))
2018. ápr. 28. 21:53
 2/5 anonim ***** válasza:
31%

Minden molekula vegyület, de nem minden vegyület molekula.

A vegyületekben különböző elemek részecskéi kapcsolódnak össze. A molekulákban ez kovalens kötéssel valósul meg. Egy ionvegyület esetén viszont lehet ionkötés pl.

2018. ápr. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Most már világos, köszönöm szépen 😁
2018. ápr. 28. 23:14
 4/5 anonim ***** válasza:

Először is, nem igaz hogyminden molekula vegyület. Vannak elem molekulák is, mint pl O2.


Meg aztán azt is érdemes lenne érteni, hogy a molekula nem egyenlő azzal hogy vegyület, hanem a molekula a vegyületet ALKOTJA.


Például a forgalmi dugó sem egyenlő az autóval, de a forgalmi dugót autók alkotják.


A molekulák azok a kis bigyók, amik a vegyületeket (és olykor az elemeket) alkotják. Például eg pohát vízben rengeteg vízmolekule van, de maga az hogy víz, a fíz fogalma mint olyan, az nem egy molekula, hanem egy vegyület neve.


És ahogy írták fentebb is, némely vegyületeket ionok alkotnak. Az viszon igaz, hogy ionok mindig vegyületet alkotnak, elem-ion nincs.


És ne feledkezzünk meg a fémes kötésről sem, ami létezhet elemekben és ötvözetekben. Az ötvözet nem tekinthető vegyületnek, így fémes kötés nincs vegyületekben.

2018. ápr. 29. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

> „Az viszon igaz, hogy ionok mindig vegyületet alkotnak, elem-ion nincs.”

Szerintem a fizikusok simán csinálnak olyan kamrát, amiben csak hidrogén- vagy argonionok vannak.

2018. ápr. 29. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!