Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 15 milliárd év visszautazás...

15 milliárd év visszautazás az időben?

Figyelt kérdés
Hogy utazhatnánk vissza az időben 15 milliárd évet, ha még nem létezett idő?
2018. máj. 4. 10:33
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, nem lehet.
2018. máj. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha megmondod hogyan utazhatnánk vissza 1 évet, akkor megmondom a 15 milliárd évet.
2018. máj. 4. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Most kapaszkodj meg! Sehogy!


Kb mintha azt kérdeznéd, hogyan lélegezhetnék a víz alatt, ha még víz sincs. Egy eleve valótlan dologhoz adtál egy újabb valótlan feltételt :D

2018. máj. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
15 másdopercet nem tudunk visszautazni, nemhogy 15 milliárt évet :)
2018. máj. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A tudomány mai állása szerint a Világegyetem kora 13,8 Mrd év.

Nos megoldod, hogy ennyit visszamenj, aztán ott vársz 1,2 Mrd évet, hogy megszülessen az Univerzum - és ha így teszel, választ adsz kérdésedre.

2018. máj. 4. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Vicces, pont ma rákerestem a nevemre egy szabadalom miatt és kijött egy 1885-ös patent pontosan megegyezően a nevemmel és monogrammal :D

Pedig nagyon egyedi 3 tagú nevem van.


Szerintem lehetséges az időutazás, és visszamentem 1885-be, megépítettem ezt a gőzketyerét, és mocskosul meggazdagodtam.

2018. máj. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én meg előző életemben guminő voltam, de valaki megfújt és soha többé nem kerültem elő.

:)

2018. máj. 4. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 2*Sü ***** válasza:
100%
Analóg probléma: Hogyan tudnánk a Föld felszínének bármelyik pontjáról mondjuk 100 000 km-t megtenni úgy, hogy mindig északi irányban haladunk? Nyilván az Északi-sarkot elérve már problémás lesz északi irányba továbbhaladni.
2018. máj. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egy másik hasonlat: Almákat pakolunk egy kosárba. Ha visszafelé követjük az almák számát, és visszajutunk nullához, akkor annál kevesebb nem lehet, csak valamilyen természetes szám. Lehetne éppenséggel negatív, csak ebben az esetben nem lenne értelme, nem igazán reprezentálná az almák számát.


Olyat is mondhatnánk, hogy 15 milliárd évvel ezelőtt, csak ez az érték nem fog semmit jelenteni, elméleti időpont, aminek nincs valóságos megfelelője.

2018. máj. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat!

Egy "időutazásos" beszélgetés kapcsán született.

Ki mit nézne meg, élne át a múltban?

Én a téridő születésére lennék nagyon kíváncsi, és természetesen magára az ősrobbanás első néhány milliomod másodpercére. Nem feltétlen tudományosan megközelítve hanem látványra.

Sajnos lemaradtam róla...

:D

2018. máj. 7. 00:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!