Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Állítólag 78 milliárd fényév...

Állítólag 78 milliárd fényév az univerzum szélessége. Mi lehet utána?

Figyelt kérdés
2017. máj. 31. 22:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Már a kérdés sem igaz...
2017. máj. 31. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
52%

Ez így nem igaz.

Ez az átmérője a LÁTHATÓ világnak. Utána jön a NEM látható világ - ami ugyanolyan, csak már túl gyorsan távolodik tőlünk, így soha nem jut el ide az onnan indult fény.

Mivel a világunk gyorsulva tágul, ezért egyre kisebb lesz az általunk látható világ.

2017. máj. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 dq ***** válasza:

Vagy egyre nagyobb.


Mindenesetre egyre kevesebb lesz benne az anyag, és egyre hidegebb és ritkább lesz.

2017. máj. 31. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nem, nem nagyobb. Kisebb.

Mivel GYORSULVA tágul, ezért egyre közelebb lesz az a rész, ami már fénysebességgel távolodik tőlünk.

2017. máj. 31. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
És ha minden igaz, akkor még ezen a nagyon távoli végén sincs semmi túl, hanem végül is kezdődik elölről. Helyesebben nincs is se eleje se vége, mert önmagába van görbülve (lufis példa).
2017. jún. 1. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
55%

@Süttürüttü, egy másik hasonlat:

Állítólag 40.000 km hosszú az egyenlítő. Mi lehet utána? :)

2017. jún. 1. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, értem én mire gondolsz..

Tehát te azt mondod h ahol a vége van ott az eleje is egyben??

Én szerintem az lehetetlen, de én nem az igazat akarom megmondani, csak a véleményemet..

Akkor olyan mint az egyenlítő??

Az egyenlítő mellett van valami ugye, na mi van az univerzum mellett, ilyen elgondolásban?

2017. jún. 1. 13:11
 8/14 anonim ***** válasza:

"szerintem az lehetetlen"

Akkor szerinted a Föld sem létezhet? Annak is síknak kell lennie, aminek vagy nincs vége soha, vagy vége van valahol, és ott leesel? Nem lehet gömb?

2017. jún. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szerintem nem lehet a Földet összehasonlítani a világegyetemmel.

A Föld egy bolygó egy "test" a világűr pedig egy "tér".

De a tér nem lehet köríves, hogy visszamenjen önmagába, mert ugye akkor még mellette lennie kell valaminek.

Ami a köríven kívül esik.

Úgy mondják ezt, h a belátható világegyetem. Tehát ellátnak erre és arra és nem egymásba látnak bele mint az egyenlítő.

Leesni meg gondolom nem fogunk mert ott nincs gravitáció.

De ez csak az én véleményem, tehát én nem azt mondtam h így van..

És a te véleményedet is tiszteletben tartom.

Na mindegy, amúgy még tudósok se tudják mi lehet a vége.

A kérdést is úgy tettem fel, h "állitólag" és hogy mi lehet utána..

Véleményekre voltam kíváncsi..

2017. jún. 1. 14:16
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"De a tér nem lehet köríves, hogy visszamenjen önmagába"

DE, LEHET.


"mert ugye akkor még mellette lennie kell valaminek.

Ami a köríven kívül esik."

Miért kellene ilyen? A TÉR MAGA görbe, nem kell mellé semmi. A Föld is tud saját maga görbe lenni, mellé se kell semmi, ami görbíti.


"belátható világegyetem. Tehát ellátnak erre és arra és nem egymásba látnak bele mint az egyenlítő."

Az "ellátást" itt a fénysebesség korlátozza. Minél messzebb nézünk, annál régebbre látunk. Látjuk a legrégebbi galaxisokat, még távolabb látjuk az ősrobbanás után 300000 évvel kiszabaduló fényt. Ez sajnos nem átlátszó, ezért messzebbre nem látunk el. De mondjuk érdekes is lenne, hiszen az ősrobbanás egy pontból indult. Ma bármerre nézel, HA elég régi fénysugarat nézel, az ebből az egyetlen pontból indult el (ill. egy nagyobb területről, amekkora 300000 évvel később volt a világ).


"Leesni meg gondolom nem fogunk mert ott nincs gravitáció."

Mármint hol?

Mindenhol van gravitáció... pl. van olyan erő, ami egész galaxishalmazokat húz el. A miénket is.

Csak persze elég lassan.


"A kérdést is úgy tettem fel, h "állitólag" és hogy mi lehet utána..

Véleményekre voltam kíváncsi.."

Ezt így inkább ne a tudományokban kérdezd, mert itt alapvetően tények vannak.

Mondjuk az igaz, hogy ez még nincs teljesen bizonyítva, ezért a tudósok csak 99%-ra teszik, hogy görbült a terünk, és a mérésekből egyelőre csak alsó korlát van (aminél biztos, hogy nagyobb a világunk).

2017. jún. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!