Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gyerekként miért van az...

Gyerekként miért van az emberben egy olyan késztetés, hogy túrja az orrát? Mi ennek az evolúciós funkciója?

Figyelt kérdés
2018. máj. 7. 22:04
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
44%

Az ősember szaglás alapján talált élelmet, párt, vagy érezte meg a veszélyt.

Az orrtúrás az orrjáratok kitisztitását tehát a szaglás segitését szolgálja.

2018. máj. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
29%
Takonytrombita.
2018. máj. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
45%
Bennem felnőttként is van, ha nem tiszta. :) Valószínűleg nem véletlen, hogy pont beleiilik az ujjunk az orrlyukba. Ez a természetes tisztítási módja, ha dugul. És ahogy már írták, a szagminták felvétele és a bejövő levegő szűrése miatt is jobb ott lélegeznünk.
2018. máj. 7. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én valami olyasmit olvastam egyszer, hogy a takony megevése valahogy erősíti az immunrendszert, hasonlóan ahhoz, ahogy a gyerekek földet stb. vesznek a szájukba kiskorukban.
2018. máj. 7. 23:04
 5/16 anonim ***** válasza:
51%
Az is igaz, de én pl soha nem ettem taknyot és nem is ennék, semmi késztetésem nincs rá. Lehet, hogy azt csak a túl steril környezetben élők (allergia egyik okozója valószínűleg) kívánják meg.
2018. máj. 7. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
A beszáradt orrváladékot is el kell távolítani valahogy.
2018. máj. 8. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Egészségedre! 😂 Én maradok a gyümölcsöknél.
2018. máj. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Olvass értelmes dolgokat, az hasznodra válhat.
2018. máj. 8. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Túl van dimenzionálva a kérdés.

Nem evolúciós oka van.

Van aki túrja, és van aki nem túrja.

És sem az egyikük, sem a másikuk NEM fog evolúciósan kipusztulni emiatt.

Ennyi.

2018. máj. 9. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Pombe ***** válasza:

@Kérdező! Egytértve #9-el: "Túl van dimenzionálva a kérdés."


Nem futószalagról lekerülő termékek vagyunk, hogy mindennek bennünk haszna lenne az evolválás eredményeképpen. Számos tulajdonság jelenik meg spontán az egyedeknél (akár hasonlóak is tömegesen), ami csak akkor változtatja meg elterjedve és maradandóan az egészséges méretű populációt, ha az adott környezetben az javítja az egyedek fitnesztét (rátermettség), de teljesen semleges tulajdonságok is terjedhetnek szitutól fűggően, vagy nem különösebben károsak is. Másrészt kisebb szaporodási közösségekben akár egy kifejezetten hátrányos tulajdonság is elterjedhet, ami szintén a biológiai evolúció működéséből adódik.


Továbbá a mai emberben számos olyan egykor fontos tulajdonság maradt fenn ilyen-olyan hatásfokon akár "leromolva" is, amiknek csak az elődjeink vették hasznát, de a mai környezetben már semlegessé váltak, vagy akár kissé károssá is.

2018. máj. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!