Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elgondolkoztatok már azon,...

LeonScottKennedy kérdése:

Elgondolkoztatok már azon, hogy mire is hasonlít leginkább az univerzumunk a már meglévő ismereteink alapján?

Figyelt kérdés

Kíváncsi vagyok a válaszokra :)

Nekem megvan a saját elméletem, de azt később osztanám meg, illetve kíváncsi vagyok, hogy van-e valaki akivel hasonló cipőben járunk a kérdés kapcsán.


2018. máj. 14. 18:19
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
0%
egy nagy lapos korongra hasonlít. Ugyanúgy, mint a föld
2018. máj. 15. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

#8:

Végre egy normális válasz, köszönöm!

Egyébként nem, az én elméletem nem is állhatna távolabb a tiédtől.

Én abszolút tudományos úton jutottam el a konklúziómhoz. Nekem egy igen reális képem van az univerzum mibenlétéről. Wasmalac válaszát várom még, szerintem ő tudja mire gondolok.

2018. máj. 16. 17:55
 13/22 Wadmalac ***** válasza:

Szerintem formai összevetésnek csak akkor van értelme, ha a kinézeten kívül van bármi összekötő ok, kialakulási vagy funkcionális összecsengés is.

Minden más esetben csupán pareidoliára lehet alapozni.


Érdekes hasonlóság például az, ahogy most nemrég egy öntanuló AI magától olyan szimulált neuronhálózatot hozott létre navigációra, amilyen az emlősök agyában navigációs célra van. Ennek a hasonlóságnak van jelentősége és oksági összefüggése.


Az univerzummal kapcsolatban nekem pillanatnyilag semmi olyan nem ugrik be, ami akár csak hajazna egy ilyen oksági hasonlóságra.

2018. máj. 17. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Majd akkor leírom neked a gondolatmenetemet privátban. Aztán meglátod, hogy van itt hasonlóság, okság meg minden :)

Hosszú, úgyhogy leírom ha lesz több időm.

2018. máj. 17. 08:45
 15/22 anonim ***** válasza:
Szerintem egy ehagyott, félig meddig le szakadt, porral belepett pókhálóra hasonlít.
2018. máj. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 Wadmalac ***** válasza:

Van még egy fontos pont, amin szerintem minden elsőre beugró összehasonlítás sántít illetve biztosan hamis.

Az univerzumról, lévén élettartamunk és felfogóképességünk sok-sok nagyságrenddel kisebb időintervallumban működik, mi most egy pillanatképet látunk, pedig saját élettartamához mérve ez egy rendkívül dinamikus valami.

Amíg statikus, csak állóképként hasonlító dolgokkal vetjük össze, biztosan tévedünk.

A táguló, közben néhol ritkuló, néhol sűrűsödő, galaxisspirálokban keringőző, szuperklasztereket bugyborékoló univerzum-kép analógiáját kéne megtalálni.

2018. máj. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

#15:

Látom a hasonlóságot, de az a baj, hogy ti, akik olyan földhözragadt dolgokat mondtok, mint üveggömb, idegrendszer, pókháló, nagyon kicsiben, és egyáltalán nem tudományosan gondolkodtok. Ahogy vakmalac mondta az utolsó kommentjében, nagyban kell gondolkodni. Felfelé tekintsünk, a kozmosz felé. (most tekintsünk el attól, hogy mi is a kozmosz részei vagyunk)

2018. máj. 17. 16:13
 18/22 anonim ***** válasza:

0. Egy dolgot hasonlítani? Hm...


1. Saját magára.


2. Azért arra az abszolút tudományos elméletre kíváncsi lennék. :D


+1. Vakmalac. :) Találó.

2018. máj. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ja igen és a válaszom igen.
2018. máj. 17. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Wadmalac ***** válasza:
2018. máj. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!