Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a deffiníciója az oldószere...

Mi a deffiníciója az oldószererősségnek? Illetve mit jelent pontosan egy oldószer polaritása?

Figyelt kérdés
Mindenhol kerestem, nem nagyon leltem az oldószererősség fogalmát, tudom hogy a polaritás erősséggel függ össze, de jó lenne tudni a pontos fogalmát. Előre is köszi.
2018. máj. 19. 11:22
 1/4 Walter_Dornberger ***** válasza:
a polaritásra: az oldószerben lévő molekulákban lévő atomok eltérő elektronvonzó képessége miatt kialakuló lokális elektron többlet illetve elektron hiány miatt kialakuló parciális töltéstöblet negytív parciális töltéshiány pozitív pólust alakít ki.
2018. máj. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És akkor az apoláris oldószer mit takar? Tehát abban kevesebb a töltéskülönbség mint a poláris oldószerben?
2018. máj. 19. 11:40
 3/4 EagleHUN ***** válasza:

Amit Walter leírt az tökéletesen igaz a poláros oldószerekre.


Az apolárosokra viszont nem, azokban nincs ilyen. A töltéseloszlás ott egyenletes.

2018. máj. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. máj. 20. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!