Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Érdekes kémiai témák?

Érdekes kémiai témák?

Figyelt kérdés
Előadást kellene tartanom kémiából,amiből szeretnék. De nem szeretnék semmiből. Van valami ötletetek,hogy miről tartsam? Valami érdekes téma kellene. Pl. kémiai gázok felhasználása a háborúkban.(ez már sajnos foglalt)

2018. jún. 3. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Az uranium eleg erdekes szerintem. Amikor nem tudtak hogy radioaktiv. Olvastam hogy emberek banyakban megbetegedtek es nem tudtak mitol van, aztan rajottek hogy a sugarzas miatt. Meg hogy noknek kihullottak a fogaik es nem tudtak mitol, ilyen Doktor House-ba illo eseteket olvastam.
2018. jún. 3. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
2018. jún. 3. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Ez tényleg érdekes téma. :)
2018. jún. 3. 16:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Itt van magyarul: [link]


[link]

2018. jún. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. jún. 3. 16:51
 6/9 Walter_Dornberger ***** válasza:
91%

Ennél azért lényegesen szebb kémiai témák is vannak.

kristályok, ásványok keletkezése stb. vagy a tó amiből hirtelen kiszabadult az oldott CO2 és meghalt mindenki (kamerun, Nyos-tó) , mint a bubi a kólából... :)

2018. jún. 3. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Walter_Dornberger ***** válasza:
95%
Csakmert a rádium és sugárzása inkább fizikai mint kémiai téma.
2018. jún. 3. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Kicsapódási reakciók. szépek, látványosak.


Vagy ami még érdekes, az a szén allotróp módosulatainak a felhasználása. Különösen a grafén érdekes, nanotechnológia, elektronika, új tulajdonságú anyagok létrehozása szempontjából a 21. század egyik legérdekesebb kémiai kutatási terület.


Környezetszennyezésnél beszélhetsz a talaj közeli ózon képződésről, és hatásairól. Vagy a szén (kőszén) tüzelésű hőerőművek kén-dioxid termeléséről, és hogy a kén-dioxid milyen káros környezeti hatásokkal jár.


Vagy petrolkémia. Milyen módon jutnak el az olajfinomítókban a nyers kőolajból a különféle olaj származékokig, mi is az a benzin, és miben is különböznek ezek.


Vagy egy kis "legek" összegyűjtése, igaz én az ilyeneket nem szeretem, de vannak érdekességek. Például összegyűjthetnéd a legritkább anyagokat a földkéregben, és elmondhatnád hogy mit milyen ércből nyernek ki, mit hogyan bányásznak, és minek mekkora az értéke.


Én biokémiára tudok még gondolni ami nagyon érdekes, például kimutatási reakciók jópofák.



Amiket még tanácsolni tudok, azok a természetben megfigyelhető érdekes kiválási, kikristályosodási képződmények. Szikes puszták, cseppkövek, vagy az olyan egzotikus barlangok amikben több méteres kristályok alakulnak ki.

2018. jún. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Mentek a felpontozások. :D
2018. júl. 14. 14:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!