Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hányféleképpen jöhet létre a...

Hányféleképpen jöhet létre a fehérje ha az aminosav összetevők száma 100? Mi ennek a biológiai jelentősége?

Figyelt kérdés

2018. jún. 6. 18:16
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

jelentosege, testepitésben vagyok (pontosabban calisthenics)


mi 7 fő aminosavrol beszelunk,

de am én aszem 20asav rol tudok,(lehet h 21), és ezek kellenek az izmoknak, de a 7 fo kell a legotbbet, gondolom én

jelentosege ha nincs az egyik benned akk nem no az izmod olyan mint a cement+viz+tegla, ha az egyik hianyzik nem lesz fal-bár itt pont lehet fal csak teglabol is.. de talan jo pelda

2018. jún. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Fehérje nem csak az izom építésben játszik szerepet, pl az inzulin is egy fehérje
2018. jún. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
70%
1*19^97*3? mert ugye a start az fix, utána egészem az utolsó előtti helyig bármi lehet (kivéve a stoppok), a stop pedig 3 féle lehet
2018. jún. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
87%
biológiai jelentősége pedig az, hogy gyakorlatilag végtelen féle fehérje keletkezhet (amiknek végtelen féle funkciója lehet)
2018. jún. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
jó, de én azt mondtam amit én tudok #1
2018. jún. 7. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

#3: Nincs ilyen, hogy stop aminosav, pláne nem háromféle. Te a stop kodonra gondolsz, de az nem fordítódik le.


Másrészt pedig a metionin nem csak első aminosav lehet, hanem köztes is. Tehát a válasz 1*20^99. Amúgy a 20^100 se lenne rossz válasz, mivel vannak fehérjék amiről a kezdő metionint lecsípi egy enzim.

2018. jún. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#6 jogos, rég volt már genetikám :D azt amúgy figyelembe vettem, hogy a metionin nem csak start lehet
2018. jún. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2018. jún. 7. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!