Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az aluminium edények tényleg...

Az aluminium edények tényleg rákkeltőek?

Figyelt kérdés
Egyik osztálytársam érettségizik kémiából és ő olvasta ezt valahol. Van egy ilyen nyeles alu kávé kiöntőnk, abban szoktam melegíteni a gázon a neszkávéhoz a vizet, elképzelhető, hogy ilyenkor kioldódik belőle valami káros anyag? Most kicsit félek, mert évek óta használom...

2018. jún. 9. 11:50
1 2
 11/13 Walter_Dornberger ***** válasza:

Ja, meg a réz, ami szennyezőként ha jelen van, lényegesen növeli a korrózióját az öntött kávéfőzőnek. Nem tudom van e "pixis"-ed (akik nem tudják mi a pixis: a kávét felfogó kis aluminium edényke neve volt)

Abban messze nem figyelhető meg ilyen tipusú korrózió, (van kis kotyogóm is és pixisem is, jó 20 éves) és ez leginkább az ötvözők és a szennyezők miatt van. (ugyanaz a kávé a pixist nem "marta" szivacsosra...)

2018. jún. 12. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Wadmalac ***** válasza:
0%

"Továbbra is mondom, itt a csersavnak igazán semmi szerepe nincs. csak a forralás/lehűlés ciklikusságnak (felületi záróréteg felszakadása szempontjából és a forró víz - aluminium ötvöző magnézium reakciójának."


Olvastad, mit írtam feljebb?


Ha nem a csersav, akkor más összetevő, de hogy oldja, az tuti.


Szóval, kerül bele alu vagy nem?

Kerül. És az nem jó.

Ha nem a csersavtól, hanem a forralástól, akkor sem jó.

2018. jún. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Seperc alatt oldja a sósav például aminek maradványai bekerülhetnek a szervezetbe. De nem ez a lényeg hanem hogy összefüggést találtak a parkinson kór és az alumínium között.
2021. aug. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!