Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért vannna a sárkányok...

Miért vannna a sárkányok egymástól távol álló mitológiákban?

Figyelt kérdés

Azért nem ezotéria rovatba írtam mert tudományos választ várok.

Szóval miért vannak sárkányok a kínai,skandináv,európai etc. egymástól teljesen különálló mitológiákban úgy, hogy sok az egyezés a különböző kúltúrájú mitológiákban jelen lévő sárkányokban.



2018. jún. 16. 21:05
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

[link]

Nem igazán tudjuk. A linken lévő cikkben egy antropológus szerint általában olyan állatokból összegyúrt lényekről van szó, amiktől az ember ösztönösen fél, és ez igaz minden emberre.

2018. jún. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 A kérdező kommentje:

Én is olvastam már ilyet csak az a kérdésem, hogy majdnem pont úgy gyurták össze mindenhol?

Na mindegy köszi a választ mindenki véleményét becsülöm.

2018. jún. 16. 21:49
 3/31 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan felsorolja: "hypothesis that humans, just like monkeys, have inherited instinctive reactions to snakes, large cats, and birds of prey"

Egyébként a sárkányok sokban különböznek a különböző kultúrákban, nem teljesen egyformák.

2018. jún. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 A kérdező kommentje:
Én sehol nem írtam, hogy teljesen egyformák.;)
2018. jún. 16. 21:59
 5/31 anonim ***** válasza:
100%

Hogy érted, hogy majdnem pont úgy? Gyakorlatilag a különböző kultúrák sárkányai között egyetlen közös pont van, az pedig a hüllőszerű alap.

[link]

2018. jún. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nyilván régen is találtak dinócsontvázakat, az is belejátszhatott ebbe.
2018. jún. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
#5 Majdnem mind repül és tüzet okád ha nem is tüzet de van valami természet feletti képessége.Ezeken kívül akkor is érdekes, hogy abban mind megegyezik, hogy hüllők ami már alapot szolgáltat a saját feltételezésemre(aminek történelmi háttere csak olyan biztos lábakon áll mint az ország), hogy a dinoszauruszok közül nem mind halt ki addig.
2018. jún. 16. 22:29
 8/31 anonim ***** válasza:
73%

"Majdnem mind repül és tüzet okád"

Nem mondanám. Mindkét tulajdonság az európai kultúrkörben gyakori, máshol kevésbé jellemző.


"a dinoszauruszok közül nem mind halt ki addig."

???

Egyetlen dinoszaurusz sem nézett ki sárkánynak.

2018. jún. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
59%
Szerencsére az ország biztosabb lábakon áll.
2018. jún. 16. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
84%
Ugye tudod hogy a tudomány jelenleg nem állit olyat hogy az összes dinoszaurusz kihalt. Jelenleg a madárfajokat a dinoszauroszok ősei közé sorolják.
2018. jún. 17. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!