Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért csak most (2013 körül)...

Miért csak most (2013 körül) olyan veszélyes a naptevékenység?

Figyelt kérdés
2013-ra írják a jelentős megnövekedését, ami komoly gondot okozhat az elektronikus rendszerekben. Na de ha ca. 13 éves ciklusokban van, akkor az ezredforduló környékén is kellett már ilyennek lennie, és akkor is már eléggé elektronikus volt a világ ahhoz, hogy komoly zavarokat okozzon. Mégsem (nagyon) hallott ilyenekről, az Y2K is csak kisebb zavarokat okozott.
2010. jún. 17. 12:09
 1/7 anonim válasza:
A Nap 11 éves ciklusokban változik, tehát kb. 2001-ben volt egy erősebb napvihar, valamint most kb. 2020-ra befejeződik.
2010. jún. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2010. jún. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kösz, de egyik válasz sem ad nekem rendes feleletet, a kérdésemre. Ugyanis a kérdés az, hogy miért félnek sokkal jobban a 2013-as évtől, mint a 2001-estől? Már akkor is elég sok elektronika volt, mégsem fordult fel a világ!
2010. jún. 17. 13:20
 4/7 anonim ***** válasza:

1. azóta az elektronikával müködö készüléke száma megnött

2. a készüléke érzékenysége nagyobb = kisebb ingadozás is bezavarhatja

3. EZ A FÖ OK: egyesek csinálják a pánikot, hogy az emberek el legyenek valamivel foglalva.

2010. jún. 17. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pánikkeltés ez, én is azt mondom. Fizetik a kutatókat, tudósokat a nagy cégek, politika, kell valami eredmény.
2010. jún. 17. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Utolsónak kösz. Szerintem is túlságosan aggódnak, de azért nem árt az óvatosság, egy atomerőműben már egy kisebb zavar is nagy gond lehet.
2010. jún. 17. 14:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen, de szerintem Csernobilnál sem ez volt a fő gond. :o) Az atomenergia önmagában is veszélyes.


Nem mondom hogy bagatellizálni kell a körülöttünk zajló folyamatokat, de reálisan nézve nem hinném hogy ekkora problémát fog ez okozni.


Egyébként 2060-ig nem kell aggódni. Newton elméleti számításai szerint akkor lesz az armageddon. :o) Már ha igaz hogy van egy ilyen számítása.

2010. jún. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!