Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A LUCA (The last universal...

A LUCA (The last universal common ancestor) miért nem az első élőlény?

Figyelt kérdés

2018. jún. 27. 21:20
1 2 3
 1/26 A kérdező kommentje:
(nem értem)
2018. jún. 27. 21:23
 2/26 anonim ***** válasza:
Ha valami "last", miért lenne az első? Nem értem.
2018. jún. 27. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:
Akár azt is leírhatná valaki, hogy mi maga az a LUCA? (mi az értelme, tartalma?)
2018. jún. 27. 21:38
 4/26 anonim ***** válasza:

most csak a wikipédia első 2 sora alapján:


nem az első élőlény, hanem az amelyik minden mai dolognak a közös őse.. ergo volt előtte 1-2 másik fajta, de ez kezdett fejlődésbe...


én úgy értelmezem hogy anno az őslevesben pár egysejtű közül ez kezdett fejlődni az erősebb kutya ba.....alapon.

2018. jún. 27. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk képzeld el, hogy minden élőlény kihal a Földön egy kis egysejtű populáció kivételével. Akkor minden ami kifejlődik, majd azoknak az egysejtűeknek a leszármazottja lesz. Ők lesznek a LUCA a következő élőlények számára. Ettől még nem ők voltak az első élőlények. Vagy képzeld el, hogy valakinek a génjei olyan erősek/szerencsések, hogy folyamatosan csak terjednek és terjednek, és végül mindenki a világon az ő leszármazottja lesz. Ugye ez történt a "mitokondriális Éva" esetén. Nem ő volt az első ember, viszont minden ma élő embernek leszármazottja. Ilyen a LUCA is.
2018. jún. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Akkor minden ma élő élőlény LUCA leszármazottja?

És ha LUCA közvetlen ősének voltak más leszármazottja is, azok kihaltak (tehát nem vezetnek egy ma élő élőlényre sem)?

2018. jún. 27. 21:52
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a többiek kihaltak.
2018. jún. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 sadam87 ***** válasza:
100%

"Akkor minden ma élő élőlény LUCA leszármazottja?"

Igen. Épp ezt jelenti az elnevezés (amit angolul te is írtál): ez volt az összes ma élő lény utolsó közös őse.

Megjegyzem, a LUCA egy hipotetikus lény, hiszen (azon kívül, amire a mai élőlények jellemzői alapján vissza tudunk következtetni) nem tudunk róla semmi konkrétat. Olyan elképzelésről is olvastam, hogy az is lehet, hogy a LUCA nem is egyetlen faj volt.

"És ha LUCA közvetlen ősének voltak más leszármazottja is, azok kihaltak (tehát nem vezetnek egy ma élő élőlényre sem)?"

Ahogy előttem is írták, pontosan.

2018. jún. 27. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönök minden segítő választ!

Még az lenne a kérdésem, hogy a mitokondriális Éva és Y-kromoszóma Ádám miért nem voltak egy "pár"?

Illetve azt lehet tudni, hogy LUCA kb. mikor élt?

2018. jún. 27. 22:12
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

"a mitokondriális Éva és Y-kromoszóma Ádám miért nem voltak egy "pár"?"


Nem kedvezményezett eset az, hogy egy pár voltak, és ez csak egy lehetőség a több milliárdból. Szóval ennek az esélye statisztikailag elenyészően kicsi lenne.


"Illetve azt lehet tudni, hogy LUCA kb. mikor élt?"


Wikipedia szerint 3,5-3,8 milliárd éve. Ez ugye egy 300.000.000, azaz háromszázmillió!!! éves intervallum. Más szavakkal: valamikor az élet keletkezése és az elterjedt élet első bizonyítékainak a keletkezési ideje között. Szóval franc se tudja.

2018. jún. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!