Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek mi történik egy...

Szerintetek mi történik egy anyaggal ha átlépi az eseményhorizontot egy fekete lyuk esetében?

Figyelt kérdés
Mint tudjuk a relativitás elmélet kimondja, hogy sem anyag, de még a fény sem tud kiszabadulni a fekete lyuk halálos vonzásából ha túl közel merészkedik, ellenben a kvantummehanika aszt tanítja, hogy információ nem veszhetik el, olyat is hallottam, hogy nem veszik el az anyag hanem átalakul, pl. a túl sok anyag sugárzás formájában közel fénysebességgel elhagyja a fekete lyukat, ezek ugye az ugynevezett kvazárok, szerintetek mi történhet az anyaggal saját szavaitokkal?

2018. júl. 3. 00:46
1 2 3 4 5
 11/46 LeonScottKennedy ***** válasza:
0%

#10:

Shhhh. Egyébként szerinted mire való az elektronmikroszkóp? Tudom, most majd azzal jössz, hogy már a mikroszkóp előtt is tudtunk az atomok létezéséről.

Mindegy is, majd 10.000 év múlva kiderül, kinek volt igaza.

2018. júl. 3. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/46 Wadmalac ***** válasza:
51%

Összefoglalva azt nem értem, amikor valaki csak azért nem "hisz el" egy tudományos eredményt, mert nem érti a technikát, módszert, számítást, ami mögötte rejlik és ezért nem érti azt sem, hogy az az eredmény mennyire megbízható.


És erre nem ellenérv az, hogy VAN olyan terület, ahol még nincsenek ilyen pontos méréseink és azokat jól kiértékelő módszereink.

2018. júl. 3. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 LeonScottKennedy ***** válasza:
0%

Mert nem vagyok matematikus. Én egy egyszerű ember vagyok, aki a szemének hisz. Igaz, még nem láttam elektronmikroszkópban atomokat (kivéve képekről), de maga az atomok létezése egy olyan alapvető tétel, ami ösztönösen elhihető, mert tudod, hogy lenniük kell, hiszen levegőt szívsz be, és tudod, hogy a levegőben lennie kell oxigénnek, ami szükséges az élethez.

Viszont egy feketelyuk már egészen más dolog, az nem egy alapvető tétel, az nem mindennapos az emberek életében, hogy feketelyukak körül repkednek. Mondjon akármit a relativitás elmélet meg a kvantummechanika, én hiszem ha látom.

2018. júl. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 Wadmalac ***** válasza:
68%

Akkor ne hidd, mert nem fogod látni.

Röntgensugarat se.

Radioaktív sugárzást se.

Gravitációt se.


De akkor mit is csinálsz tulajdonképpen itt a tudomány rovatban? :D

2018. júl. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
29%

"Mi köze annak, amit leírtam az ezotériához?"

A módszereid: "tegyünk fel valamit, hasraütés alapján, és aztán ne foglalkozzunk a bizonyítékokkal".

Ezt légy szíves, NE ITT csináld. Ennek a helye az ezotéria.

És még azt sem mondom, hogy feltétlenül mind butaság lenne... csak éppen nem ide való, hanem oda.

2018. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 LeonScottKennedy ***** válasza:
0%

Na, azok léteznek. Most specifikusan a feketelyukról beszéltem. Ahh de depresszív érzés belegondolni abba, hogy nem fogunk megélni semmilyen nagy felfedezést :(

Ahogy egyszer egy nagy ember beszélt erről az időszakról:

"Túl későn születtünk a Föld felfedezéséhez, de túl korán az univerzuméhoz."

A lehető legunalmasabb korszak...

2018. júl. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 Mojjo ***** válasza:
80%
@16: Egyáltalán nem unalmas, csak a te szemléleted, illetve szűklátókörűséged nem alkalmas arra, hogy megismerd a tudomány mai eredményeit és rácsodálkozz a nagyszerűségükre.
2018. júl. 3. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 LeonScottKennedy ***** válasza:
0%

#17:

Oké, olyan szempontból valóban érdekes, hogy a mostani időszakban hozzuk létre a jövőbeli űrutazás alapköveit, és valószínűleg még 10.000 évvel később is alapműveltség lesz tudni, hogy itt kezdődött minden.

2018. júl. 3. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/46 Wadmalac ***** válasza:
73%

Valóban szerintem is éppen a fizika, az orvostudomány, a csillagászat egy forradalmi korszakában vagyunk. Én még nagyon sokat várok megélni ebből.

Persze a legnagyobb álmok nem férnek bele.

Nem fogunk működő Mars-kolóniát látni, holdi várost se nagyon.

De első emberes Mars-túra beleférhet, első holdi bázis is.

Láthatjuk még megszületni az űrbányászatot.

Láthatjuk még megszületni a rák halálos kórból kezelhető nyűggé degradálását.

Láthatjuk az első tökéletesen funkcionális művégtagok, érzékszervek használatba kerülését.

Megtudhatjuk, van-e élet az Európa jege alatt, a Titánon, Enceladuson.

Láthatjuk talán az első csillagközi szondák indulását.

Megélhetjük talán az egyetemes térelmélet megszületését, a gravitáció megértését, az antianyag-hiány rejtélyének megoldását.

Láthatjuk majd a sci-fik több mach-os csővasútjait, a világ elektromos közlekedési forradalmát, a személyi légitaxik sci-fijét élőben.

Megélhetjük a fúziós energia munkába állítását.

És még mennyi nem jutott eszembe.


Nem egy rossz kor ez.

2018. júl. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 LeonScottKennedy ***** válasza:
0%

#19:

Elég sok benne a talán, de egyébként releváns pontokat írtál. Én nagyon szívesen elmennék úgymond első Mars túrára, mert akkor mondhatnám, hogy voltam valahol haha, de nem hiszem, hogy az önkéntes jelentkezés alapján menne, nagyon gazdagnak kéne lennem meg nagyon sok egészségügyi vizsgálaton kéne átmennem. Szóval én tulajdonképpen azt nem fogom átélni :(

Egyébként mi a véleményed az örök életről?

Na ez alatt nyilván nem a megváltást meg Jézus második eljövetelét értem xDD Hanem tudományos szempontból.

Robot test agyátültetéssel? Esetleg tudatátvitel android testbe bioorganikus szervekkel? Esetleg valamilyen folyadék, ami drasztikusan lassítja az öregedési folyamatot, ha nem is állítja meg teljesen, de mondjuk esélyt ad olyan sokáig élni (400-500 év), amire létrejön egy működőképes technológia a tényleges örök életre?

2018. júl. 3. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!