Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyit emelkedhet a világóceá...

Mennyit emelkedhet a világóceánok és tengerek szintje? Mennyire kell félni ettől?

Figyelt kérdés

Nagyon riogatnak vele,de az kevesebb helyen hangoztatják, hogy ha za Északi sarkon elolvad a jég az nem emeli meg a vízszintet hisz a jég a saját súlyával megeggyző tömegű jeget szorít ki. Ha elolvad ugyan annyi víz lesz.

(az más,hogy a Golf áramlatnak nem fog jót tenni és jön a lehülés a felmelegedésnek köszönhetően.)

MOst olvastam, hogy ugyan olvad a Déli-sark is ,de mivel nagy súlytól szabadul meg a kontinens az is emelkedik ha kis mértékben. Tehát olyan nagy mértékben ez sem járul hozzá a globális tengerszint emelkedéshez.

A gondot a szárazföldi jég olvadása jelenti . pl Grönland.

Ha nem számítjuk a sarki jég olvadását csak a szárazföldi akkor mennyire kell rettegni?



2018. júl. 6. 12:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Még egy mondat erejéig visszatérve az eredeti kérdésre: Nem tudom, hogy az mennyire világos vagy közismert, de a déli-sarki és a grönlandi jégtakaró több kilométer (!) vastag. Helyenként a 3000 métert is eléri!
2018. júl. 16. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 EagleHUN ***** válasza:
Ez így van #11 de ebből a vastagságból nem mind esik a jelenlegi tengerszint fölé. Legalább egy része a jelenlegi tengerszint alatt van, annyira lenyomta a kérget ez az irdatlan tömeg. Tehát elvileg ami alatta van és elolvad az majdnem 0 szaldós lenne, igen ám de a tömeg megszűnésével a kéreg rugalmasan visszaemelkedik. így mégsem. Tehát az időben egy látszólag hektikusan változó tengerszint emelkedésre lehet számítani, az olvadási sebesség (amihez hozzácsapódik a tágulás) és a kéregemelkedés görbéinek szummája lesz az eredmény. Ami szinte teljesen megjósolhatatlanná teszi hogy mikor mennyit is fog emelkedni.
2018. júl. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"Mennyit emelkedhet a világóceánok és tengerek szintje?" - Én azt olvastam valahol, hogyha az összes jég elolvadna, akkor 65 métert emelkedne. Természetesen ez egy becslés.

De mivel, ahogy az előttem szóló írta, a földkéreg szintje változni fog, így igazából nem tudni.

Mondjuk, ha még hozzá kitörne a vulkán az Antarktiszon....

[link]

[link]

2018. júl. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Olyan hatásai is lehetnek a klímaváltozásnak, amire az életben nem gondolnál:

[link]

2018. júl. 31. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

A nyugat-nílusi láz már itt van:

[link]

[link]


és hamarosan jön a malária is:

[link]

2018. aug. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
2018. okt. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 EagleHUN ***** válasza:

Én már egy ideje a legrosszabbaktól tartok.

Semmi megnyugtató hír nincs az ügyben, csak az egyre rosszabb hírek.

Menetelünk a végzetbe...

2018. okt. 10. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Bocs, ha uncsi, de még 2 link


Az első arról szól, hogy már javában pusztulnak a magyarországi erdők a klímaváltozás miatt

[link]

"Az egyik leglátványosabb magyarországi példa erre a Zala megyei bükkösök tömeges pusztulása volt a 2000-es évek első felében. A szárazság miatt legyengült fákat két, robbanásszerűen szaporodó rovarfaj támadta meg. “A bükkösök gyakorlatilag lábon elszáradtak. Előbb az ágaik törtek le, majd a korona leesett, végül a törzs kettétört. Egy-két év alatt 200-300 ezer darab fát kellett kivágni” – mondta Horváth Iván, a Pro Silva nevű erdészeti szövetség elnöke."


A másik pedig arról, hogy hogyan hat a klímaváltozás a magyar mezőgazdaságra. 2050-ig még javulhatnak is a termésátlagaink a felmelegedés miatt, utána viszont drasztikusan csökkennek. A legnagyobb vesztes a krumpli. Az már rövid távon is fogyni fog.

[link]

2018. okt. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!