Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Végtelen sok prímszám létezik?

Végtelen sok prímszám létezik?

Figyelt kérdés

2018. júl. 19. 12:51
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:
#9 En ezt nem latom at, hogy miert olyan biztos ez (oke, #2 irt bizonyitast, de te azt mondod, ezt bizonyitas nelkul is be kellene latni). Hogyan? Miert olyan biztos az, hogy a nagy szamok kozott is vannak primszamok? Hogy sosem lesz "legnagyobb primszam"?
2018. júl. 20. 00:00
 12/20 Wadmalac ***** válasza:
47%
Nehezen tudom elképzelni, hogy az általam linkeltnél egyszerűbb és érthetőbb bizonyítás van és kell.
2018. júl. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
0%

úgy van menj át személyeskedésbe.

miért ? létezik olyan hogy a prímszámsor nem szakad meg? nem, és nem is létezhet. godolkodj 1-en és önmgaán kivl nincs más osztója. ha felfelé haladsz mindig kell hogy legyen egy ilyen szám , a végtelenségből adódóan.

józan belátás kérdése.

akkor nem lehetne végtelen sok prímszám ha véges lenne a számok sora.

2018. júl. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ahogy írtam, elolvasásra érdemes a sok zagyvasága.
2018. júl. 20. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

ezt hívják logikának..

oylan ez mint amikor kettővel osztasz valamit. közelít a 0-hoz de sosem éri el..

lehet itt játszani az eszed de nem értem mi is abban ahibás amit írtam? miért nem lehet egy új prímszám mindig? ha eggyel nagyobb mindig kell legyen egy olyan páratlan szám amely nem osztható az előzőekkel egyzser. bár fogy a számuk de nem fogy el.

2018. júl. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
90%

Leírtam már, hogy az hogy végtelen sok szám van, abból önmagában nem következik sehogyan sem, hogy lesz köztük prím is.

Egyszerűen nem.

Simán lehetne, hogy ilyen nagy számok között már mindig van legalább egy osztó az előtte lévő rengeteg szám közül.

Ezért kell a bizonyítás, ami megmutatja, hogy miért vannak mindig prímek.

Mint írtam Te nem érted igazán a dolgot, ezért hiszed, hogy Te olyan k#rva okos vagy, hogy ránézésre látod.

Látod a lóf#szt.

2018. júl. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 Wadmalac ***** válasza:

#14: Nem feltétlenül logikus. Ennyi erővel az is lehetne logikus, hogy a végtelen felé haladva már olyan sok szám van, hogy egyszercsak minden további szám felosztható a korábbiak prímtényezős szorzatára.

Szóval a logika illetve megérzés ide kevés.

De nem is baj, mert VAN bizonyítás.

2018. júl. 20. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
0%

igen van bízonyitás. de a matematikában azért nem fordul elő iylen hogy hirtelen 0-vá vált valaminek a száma. közelit hozzá de 0 sosem lesz az osztásos példával is erre aksrtam utalni.

de mindegy is nem ezen múlik úgyis ott a bízonyítás.

2018. júl. 20. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%

és ehet hülyeség de a matematika ezt diktája szerintem ha végtelen sok szám van akkor a ritkulás is a végtelenségig mehet.

lehet kell hozzá 1millió szám majd 1millió*1millió de lesz egy új prímszám mindig. épp a végtelenségből adóddóan.

ÉS tudod mit én nem személyeskedtem, de te sajnos igen.

2018. júl. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
0%
közben töröltek pár kommentet. az utolsó vége a 63%-osnak szólt.
2018. júl. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!