Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A professzorokat ki tanítja ki? 😶

A professzorokat ki tanítja ki? 😶

Figyelt kérdés

2018. júl. 21. 10:55
 1/9 anonim ***** válasza:
42%
Ez ugye nem komoly?
2018. júl. 21. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

1. Nem tudhat mindenki mindent.


Először is elvégzik az egyetemet, lediplomáznak. Többynire különös érdeklődést mutatnak a szakma iránt, egyetemi éveik alatt részt vesznek különböző kutatásokban, írnak akár publikációkat, így belefolynak jobban az egyetem tudományos életébe, és később is benne maradnak.

Tehát a professzorokat a többi professzor, adjunktus, stb. tanítja, illetve saját maguk olvasnak szakirodalmat, végeznek kutatásokat, együtt dolgoznak a többi professzorral, így tanulnak egyre többet.

De aki jobban benne van ilyenben, kiegészíthet.

2018. júl. 21. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Saját munkájuk alapján érdemlik ki a címet, amit a hasonló címmel rendelkezők adnak neki. (Nem mennek vizsgára érte, nagydogát sem kell írniuk.)
2018. júl. 21. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
Más professzorok.
2018. júl. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
63%

Látom a lepontozók szerint egyik válasz sem helytálló.

Akkor kedves lepontozók elárulnátok a helyes választ?

2018. júl. 21. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%

A kedves válaszolók akik leptonoznak idióta trollok akik erre verik hogy hasznos és jó válaszokat lepontoznak. A a múltkor valaki feltette a kérdést hogy ki kommentálta valamelyik meccset a foci VB-n, valaki meg megírta hogy Knézy Jenő (néztem a mérkőzést, tényleg ő volt a kommentár). 13%-ra pontozták. Szerinted? Be kéne szüntetni ezt a pontozásos rendszert. Én is még örüljek hogy 59%-on állok, holott azért próbálok segítőkész, értelmes válaszokat adni, nem troll baromságokat írni.


Bocsi az offért.


A kérdésre válaszolva: egyértelmű hogy más, idősebb, tanultabb professzorok képzik őket (ezt hívják a tudás továbbadásának), plusz olvasnak szakirodalmat, szaksajtót, illetve maguk is kutatnak az adott tudományterületen. Azt hittem ez egyértelmű.

2018. júl. 21. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%

Fitymahúzogató kis trollmatyik. Nem kell foglalkozni velük.


Lehetsz te Nobel-díjas tudós, akkor is lepontoznak. Mert csak.


Beírsz valami oltári trollságot, leoltást, faviccet. Jön a 100%. Ilyen ez.

2018. júl. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

" amit a hasonló címmel rendelkezők adnak neki"


Ez nem teljesen így van.

Magyarországon az egyetemi tanári beosztású oktatót hívják professzornak. Egyetemi tanári kinevezés a köztársasági elnök hatásköre.

2018. júl. 23. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Professzor úgy lesz valaki, hogy előbb mesterszakos diplomát szerez, majd tudományos pályára megy (PhD-zik, később kutatói státuszban további tudományos munkát végez). Orvosoknál alapvetően két út van: vagy szakvizsgát szerez és mellette kutat valaki (klinikai orvostudományok esetében), vagy szakvizsga nélkül alapkutatásokban dolgozik. A PhD-t (illetve klinikusoknál a szakvizsgát) még meg lehet szerezni szervezett körülmények között, a továbbiakban nincsen kikövezett út. A legtöbb esetben szükséges egy további mérföldkő, mielőtt szóba jönne egy professzori kinevezés - ez a mérföldkő Németországban a habilitáció, Magyarországon nem vagyok benne biztos, de nagydoktorival (akadémiai doktori) és/vagy habilitációval szerintem itt is rendelkeznek a jövendőbeli professzorok. A kinevezés maga (vigyázat, a professzori cím nem kvalifikáció, hanem egy rang) aztán sok-sok minden függvénye: tudományos eredményesség, de sokszor szakmapolitika, kapcsolatok és szerencse kérdése is.
2022. jún. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!