Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetne-e a mai technikával...

Lehetne-e a mai technikával az időjárást befolyásolni a felhőkre hatás által?

Figyelt kérdés

A repülőgépek sokszor a felhők fölé is felemelkednek. Innen jött a gondolat, hogy esetleg több repülőgéppel el lehetne oszlatni, arrébb lehetne terelni a felhőket, ha lenne erre alkalmas (pl. szívó, fújó) berendezés a repülőkre erősítve.


Tudom, elszállt a kérdés egy kicsit, de érdekelne, lehetne-e ezzel esetleg viharokat elterelni, esetleg megakadályozni, mennyi repülő, milyen berendezések kellenének hozzá, és mekkora viharoknál, zivataroknál, egyebeknél lehetne hatásos.


2018. júl. 21. 11:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha szerinted a repülőgép hajtóművével el lehetne fújni a felhőket, akkor teljesen(!!!) el vagy tévedve.


Ezüst jodiddal lehet lőni az esőfelhőket és ki lehet csapatni belőlük a nedvességet ott ahol vannak, még mielőtt magától el kezdene esni valamivel távolabb.

2018. júl. 21. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Volt egy hasonló, aki ventilátorral akarta a hurrikánt visszafújni.:) Sem azzal, sem repülőkkel nem lehet akkora nedvesség, és légtömegeket mozgatni.

De esőt tudnak csinálni. Pontosabban kierőszakolni a felhőből adott terület fölött.

2018. júl. 21. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Jó, persze tudom, egy-két hajszárítóval nem fogjuk a felhőket arrébb fújni, de sok repülőre sok erősebb kütyüt szerelve gondoltam, hátha valamire képesek. De akkor eleve értelmetlen a felvetés. :D

Pedig milyen jó lenne, jó időt akarnak a Balatonnál, felszáll a hadtest, eltereli a felhőket aztán napozhat mindenki. És időnként beiktatnának esős napokat, amikor erre van szükség. Előre lehetne tervezni a nyaralást. :D

2018. júl. 21. 12:42
 4/7 anonim válasza:
100%
Volt már rá példa [link]
2018. júl. 21. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Tegyük félre a vicc kedvéért a mivel és hogyant.

Büntetlenül nem lehet megváltoztatni a természetet. Az egyenleg biztosan veszteséges lesz. Azaz rosszabb helyzetbe kerülünk, mintha hagynánk úgy, ahogyan van.

2018. júl. 21. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Ment mindenkinek a zöld pacsi!

Az index cikket elolvastam.

Tényleg kétséges, mesterségesen így beavatkozni a természetbe jó-e. Én sem támogatnám. Viszont a "természetes" időjárást is már sok mesterséges dolog, szennyezés befolyásolja. Még ha ezeket ellensúlyoznánk mesterségesen, talán még az jó lehetne.

2018. júl. 21. 13:41
 7/7 anonim válasza:
Persze lehetséges felhőt képezni és ugyanúgy szétoszlatni azt. Egy irányított hanghullám képes a víz folyási irányát megváltoztatni. Ezen az elven a levegőben lévő vízcsepp részecskéket irányított hanghullámokkal ostromolva azok elvesztik a kötésüket és szétbomlanak. A felhőgyártás pedíg ugyan ezen az elven csak vonzzást elérő hanghullámokkal kell bombázni egy adott területet.
2020. jan. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!