Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ez kb. milyen magasságban...

Ez kb. milyen magasságban készülhetett? Ez már az űrnek számít?

Figyelt kérdés
[link]
2018. júl. 26. 21:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Ezt nem lehet így megmondani, ugyanis a kép nem mutatja a magasságot, távolságot, ez függ a lencserendszertől.

Egy szobában is készíthetsz olyan fotót, amivel megnövelheted a távolságot, vagy a zoomos teleobjektívek meg mindent közelebb hoznak.

Abból ítélve, ami Föld szakaszából látszik, tízezer körül van, még messze nem a világűr, de ha ott lenne, nagyjából a Föld beleférne a képbe, persze csak ha nem zoomolnának.

2018. júl. 26. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

24 km magasságból készült.

[link]

2018. júl. 26. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
köszönöm
2018. júl. 26. 23:54
 4/16 anonim ***** válasza:
Amúgy én pont 24 km magasságnak tippeltem volna amúgyis.
2018. júl. 27. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Mojjo ***** válasza:

@1:

"a zoomos teleobjektívek meg mindent közelebb hoznak"


Miért, a zoom nélküliek nem? :D

2018. júl. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Jó, jó, igazad van, csak azt akartam mondani, hogy optikától függ a fotó látványa, telével rázoomoll valaki, vagy nagylátószögűvel egész más jelenik meg, van egy csomó objektív, amiket lehet cserélni és teljesen más a látvány adott távolságból.
2018. júl. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Mojjo ***** válasza:

@6:

"csak azt akartam mondani, hogy optikától függ a fotó látványa, telével rázoomoll valaki"


Én meg pont azt mondom, hogy nem feltétlen kell rázoomolni a telével. Azt, hogy egy objektív mennyire hoz közel távoli dolgokat, nem a zoom mértéke mutatja meg, hanem az objektív gyújtótávolsága, és a fotómasinánk által használt szenzor, vagy film mérete - vagy teljes rendszerre vetítve egy értékben a kisfilm-ekvivalens gyújtótáv.

A zoom csak egy arányszám, a legnagyobb és legkisebb gyújtótávolság aránya. Egy 28-360mm-es objektív 15x-ös zoomos, egy 200-400mm-es 2x-es zoomos, egy 500mm-es fix objektív meg zoom nélküli. Hiába zoomolsz az első objektívvel 15x-esen, nem hozza annyira közel a távoli dolgokat, mint a második objektív 2x-es zoomja, és a legdurvább tele a példánkban, ami a leginkább közelebb hoz mindent az, aminél egyáltalán nem zoomolunk. (Azonos szenzorméretek mellett.)


Szóval a zoomolásnak semmi köze semmihez.

2018. júl. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Csíplek Mojjo, főleg a gitároldalról, de most mellélőttél

[link]

2018. júl. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Szerintem Mojjo arra utalt, hogy egy 28-360mm-es objektív nem "hozza közelebb" a tárgyakat, mint egy fix 360mm-es, ami nem zoom-os.

Amúgy a linken csak az látszik, hogy a zoom-os objektíveknél nem egy fókusz érték van, hanem egy tartomány.

2018. júl. 27. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Mojjo ***** válasza:

@8: Hidd el, a fotózashoz nagyságrendekkel több közöm van, meg jobban értek, mint a gitárokhoz :)


Valószínűleg valamit összekeversz, vagy félreértesz, mert a linkeden sem látok semmit, ami mást mondana, mint amit én leírtam. Sőt még olyat sem, aminek köze lenne hozzá. Ha gondolod, fejtsd ki, mire gondolsz, és akkor megfejthetjük, hol van a kavarodás gyökere.

2018. júl. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!