Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tudnam ezt kiszamolni?

Hogyan tudnam ezt kiszamolni?

Figyelt kérdés

Adott az ABC derekszogu haromszog, es D a BC atfogo felezopontja. Szamitsd ki az AB oldal hosszat, ha AC=6 es AD=5.

Kerem aki meg tudja oldani, segitsen. Lehetoleg jo reszletesen. Koszonom szepen.



2018. júl. 27. 20:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

#10 Akkor nem tudom, hova süllyed a szinvonal. Annak idején nekünk általánosban jól kellett érteni a Thales-tételt, sőt a megfordítását is.

Sőt a kerületi szögeket is megértettük.


És a derékszögű háromszöget így már önkényesen lehet összekötni a Thales-tétellel.


Rendszeresen kihívott mindenkit a tanár a táblához, és táblai kötzővel, vonalzóval ki kellett szerkesztenünk a thales-kört.

Lassan haladtunk a témával, de amit megtanultunk azt meg is értettük.


Akkoriban minden másképp ment mint ma. A táblánál kellett felelni is. Kézzel osztani, szorozni, gyököt vonni.


Igen, gyököt vonni is. Ma már ezt sem tanítják. Ott a számológép, sokan még azt sem tudják használni.


Na aztán középiskolába jött a logarléc. De legalább meg is értettük hogy mi az a logaritmus. Ma az érettségizők 80%-nak fogalma nincs róla.


Persze ez is csak azóta van, amióta bejött a zsebszámológép. Azóta senki nem érti miért van a lg(x*y)=lg(x)+lg(y) azonosság. Pedig a logarlécen láthatná mindenki, hogy épp emiatt kapható meg egy szorzás eredménye eltolás útján. A hatványozást már nem is említem, úgysem érdekel ma már senkit.

Mindenki olyan hülye maradhat, amennyire csak akar, betetőzésül pedig ezt úgy teheti, hogy még dolgoznia sem kell. Na a szocializmusban az ilyeneknek még el tudták látni a baját, ma már az sincs...

2018. júl. 29. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
#6, a valasz segitsegevel megoldottam obb hasonlo feladatot is! Nagyon koszonom!
2018. aug. 5. 13:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!