Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Amatőr csillagászok észlelnének?

Amatőr csillagászok észlelnének?

Figyelt kérdés

Ha egy földönkívüli űrhajó(500 m átmérőjű csészealj) megállna a Föld közelében, ami mondjuk jelentse azt, hogy közelebb van, mint a Mars és nem takarja semmi, akkor amatőr csillagászok észrevennének?

Amatőr alatt itt azt értem, aki nem ebből él, hanem otthon van egy távcsöve aztán helló.


2018. aug. 16. 10:57
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Nem!
2018. aug. 16. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 Wadmalac ***** válasza:
100%

A holdnál közelebb már igen. Főleg, ha elé kerül.

Messzebb maximum ha iszonyatosan jó a fényvisszaverése, akkor mázlival talán.

De addigra már rég lebukott volna a rádiótávcsövek révén.

2018. aug. 16. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Egy földönkívüli űrhajónak rendkívül jó az álcázása, ha szabad szemmel is látod biztos nem látja a radar vagy a rádiótávcső
2018. aug. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 2*Sü ***** válasza:
65%

Számolgassunk…


1. Egy 500 méter átmérőjű űrhajó látható felülete 0,25 km².

2. A Hold 0,4 millió km-re van.

3. A Mars Földközelben is van úgy 80 millió km-re van.

4. Válaszunk a kettő között egy távolságot, mondjuk tegyük fel, hogy az űrhajó 10 millió km-re van.

5. Egy 10 millió km sugarú gömb felszíne 1 256 637 milliárd km².


Arányait tekintve ez olyan, mintha egy 100*110 m-es futballpályán kellene észrevenni egy 0,0015 mm átmérőjű zöld valamit. Ekkora kb. egy átlagos baktérium mérete is. Nyilván nagyítóval nem vennéd észre ezt a baktériumot. Egy mikroszkóppal már igen, csak egy mikroszkóppal a futballpálya egy nagyon kis részét tudnád csak megvizsgálni. Óriási szerencse kellene megtalálni a futballpályán ezt a baktériumot. Az kellene, hogy véletlenül a futballpályának pont azt a fűszálát, annak pont azt a kis szeletét vizsgáld, amin éppen a baktérium van. Elenyésző ennek az esélye.


Más arányosságot nézve kicsit olyan, mintha Magyarországon kellene megtalálnod – anélkül, hogy tudnád hol kell keresgélni – egy 5 mm nagyságú üveggyöngyöt.


Megint más arányossággal olyan, mintha a Föld teljes szárazföldjén kellene ráakadnod valahol egy focilabda méretű üveggömbre.


~ ~ ~


Ha egy Föld-Hold távolságot nézzünk, akkor is kell szerencse. Ebben az esetben arányaiban olyan, mintha:

- Egy futballpályán kellene ráakadnod egy nagyobb baktériumra.

- Magyarországon kellene ráakadnod egy a környezetéhez hasonló színű CD lemezre.

- A Föld teljes szárazföldjén kellene ráakadnod egy terepszínű/álcázott kisebb méretű teherautóra.

2018. aug. 16. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Van amit nem értek. Magyarázza már meg valaki ha kérhetném.


Többször hallottam youtube videokban, legutóbb Kisfaludi Györgytől hogy futballpálya méretű ufókat filmeztek meg láttak. Valaki ufómagazinban is olvasta ezeket


idézem :" Az ufóesetek kapcsán nem ritka ez a hatás, ugyanis a kutyák nagyon félnek ettől ... megközelítően egy futballpálya méretű azonosítatlan repülő objektumról szól." [link]


https://www.youtube.com/watch?v=a1X0wCgwLNE 21:20-nál mondja, KGY hogy egy sportcsarnok méretű ufót filmeztek simonfán az MTV-vel. Ott volt a televízió. itt olvastam, hogy beismerte a magyar MTV hogy focipálya méretű ufót filmeztek https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__ufo-eszlelesek__640..


Hogy lehet az hogy radaron nem látni? Vagy látják csak már ben is érdekli őket, mert szövetséget kötöttek?

2018. aug. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszi a választ.
2018. aug. 16. 15:40
 7/18 2*Sü ***** válasza:

> Van amit nem értek. Magyarázza már meg valaki ha kérhetném.


Hát akkor tedd fel külön kérdésnél, ne ezen kérdés alá írd, mint „válasz”. Mert a kérdező kérdésének szempontjából ez pont annyira offtopic, mintha azt kérdeznéd, hogy miért pont 110 méter hosszú egy futballpálya. Lehet tudom. Lehet nem. De a kérdező kérdése szempontjából lényegtelen.

2018. aug. 16. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Amúgy én is hasonló okból kérdeztem.

Konteo körökben "köztudott", hogy a Hold túloldalán bázisok vannak és űrflotta áll rendelkezésre.

Pár éve jót röhögtem rajta, főleg hogy azt mondták hogy hamarosan felfedik.

Erre valamelyik nap látom, hogy Trump űrflottát emleget.

2018. aug. 16. 19:00
 9/18 2*Sü ***** válasza:

> Amúgy én is hasonló okból kérdeztem.


A kérdésed szempontjából lényegtelen miért kérdezed, csak az, hogy mit kérdezel.


> Konteo körökben "köztudott", hogy a Hold túloldalán bázisok vannak és űrflotta áll rendelkezésre.


Konteo körökben az is „köztudott”, hogy már a nácik is jártak a Holdon, de amúgy soha nem jártunk a Holdon, sőt az űrben sem, sőt a Hold nem is gömb és nem is 400 000 km-re van a lapos Földtől.


> Erre valamelyik nap látom, hogy Trump űrflottát emleget.


Űrfegyverkezésről már az első, a sztratoszférát elérő rakétáknál is álmodoztak. Trump meg azt mondja, ami kellően hatásvadász.

2018. aug. 17. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

# 7/9 # 7/92*Sü nevű felhasználó válasza:Hát akkor tedd fel külön kérdésnél, ne ezen kérdés alá írd, mint „válasz”. Mert a kérdező kérdésének szempontjából ez pont annyira offtopic"


Nem kivitelezhető kérésed, mert innen áttetetic UFO topicba azt pedig nem olvasod. Akik odajárnak válaszolók meg csak szétrollkodják.


Ha már a kérdező is pont ezért kérdezi kedves lenne tőled, ha itt válaszolnál

2018. aug. 17. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!