Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Most akkor a kálium-jodid...

Most akkor a kálium-jodid (KI) mérgező vagy sem?

Figyelt kérdés
A vegyszerboltban vett kálium jodid dobozkájára az volt ráírva hogy mérgező meg méreg. Ellenben, elolvastam HÁROM biztonsági adatlapot, és egyik se írta azt hogy konkrétan mérgező. Akkor most mi van? Amúgy csak elefánt fogkrémre kellett, de találtam más módot is rá, szóval ott áll már vagy lassan fél éve és azóta se bontottam ki mert minek mérgekkel szórakozni ha lehet biztonságosabban is. Bárki tud valamit? Előre is köszi!

#kémia #méreg #jód #káliumsó #elefántfogkrém #kálium jodid
2018. aug. 17. 22:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Potential Acute Health Effects: Slightly hazardous in case of skin contact (irritant), of eye contact (irritant), of ingestion, of inhalation.


Potential Chronic Health Effects:


CARCINOGENIC EFFECTS: Not available. MUTAGENIC EFFECTS: Mutagenic for mammalian somatic cells.

TERATOGENIC EFFECTS: Not available. DEVELOPMENTAL TOXICITY: Classified Reproductive system/toxin/female,

Development toxin [POSSIBLE]. The substance may be toxic to thyroid. Repeated or prolonged exposure to the substance can produce target organs damage.


[link]

2018. aug. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Walter_Dornberger ***** válasza:
Csak dózis kérdése. A természetes kő só pl Himalája só vagy a tengeri sóvirág nátrium és kálium halogenidek keveréke. Ezért finom. Tartalmaz kálium jodidot is. De ha csak ezzel soznal akkor ez baj lenne.
2018. aug. 18. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Walter_Dornberger ***** válasza:
Mármint ha kálium jodiddal sóznal.
2018. aug. 18. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az , szívet megállít vesét károsit , Na cl a konyhasó nem K jodid amit annak adnak el .
2019. dec. 23. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!