Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van egy forgatható csillag...

Van egy forgatható csillag térképem. Hogy találom meg rajta magamat hogy hol vagyok, és ha felnezek az égre akkor hogy tudom megállapítani hogy mit látok?

Figyelt kérdés

2018. aug. 23. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

szerintem egy csillagtérkép nem akkora léptékű, hogy egyes személyek is látszódjanak rajta...


viccen kívül, vannak jellegzetes csillagképek, pl. a Göncöl, Orion, ezeket csak megtalálod térképen meg az égen is

2018. aug. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Mutass róla képet.
2018. aug. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a legegyszerűbb, ha az ismertebb, jobban felismerhetőbb csillagképek és fényesebb csillagok alapján beazonosítod a többit. A két legegyszerűbb szerintem a Nagy Medve és a Cassiopeia. Ezután jó, ha megtanulod a nevezetesebb és fényesebb csillagokat, és a hozzájuk tartozó csillagképeket. Pl. a Sarkcsillag a Kis Medvével, a Vega (Lyra), Deneb (Hattyú), Altair (Sas) ezek alkotják a Nagy Nyári Háromszöget. A Nagy Medvétől nem messze van az Arcturus, az Ökörhajcsár csillagkép legfényesebb csillaga. Az Ökörhajcsár mellett van az Északi Korona, ami halványabb, de jellegzetes az alakja, így könnyű megtanulni. És így tovább.
2018. aug. 23. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Hogy találom meg rajta magamat hogy hol vagyok"

A klasszikus csillagtérkép egy képzeletbeli gömbfelület (az éggömb) síkvetülete, te pedig a gömb középpontjában vagy, tehát egy csillagtérképen nem leszel rajta. Ha más nézőpontból készült, pl. olyan progi, amivel mozogni tudsz a csillagközi térben, akkor valamilyen keresési opcióval találhatod meg a Napot és a Naprendszert.

2018. aug. 24. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


ilyesmi? a cikkben le van írva a használata

2018. aug. 24. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Alex Fly ***** válasza:
Legegyszerűbb néhány jellegzetes évszakhoz kötődő csillag(kép) beazonosítása. Ha az égen megtalálod ezeket, akkor a csillagtérkép segítségével könnyen megy a többi is. Télen az Orion, a nagy téli háromszög (Betelgeuse-Sirius-Procyon) a Bika; tavasszal az Oroszlán; ősszel a Pegazus-négyszög jó kiindulási alap. És persze a bolygók illetve a Hold segítségével sokszor az Ekliptika is kijelölhető...
2018. aug. 25. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!