Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megakadt az emberiseg az...

Megakadt az emberiseg az evolucioban?

Figyelt kérdés

Egyiptom es a piramisok korat 4000 evvel ezelottre allapitottak meg. De egyre tobb a bizonyitek arra, hogy a piramisok mar ott voltak amikor az egyiptomiak letelepedtek es csak kisajatitottak a piramisokat. A piramisok valodi korat akar 8-12000 evvel ezelottre is becsulik.


Tegyunk volt a foldon civilizacio elottunk, de katasztrofa miatt megcsappantak es elorol kellett epitkezniuk. Velunk ugyanez megtortenhetne, lenne egy a katasztrofa es nem maradna az internet osszeomlana, nem maradna ember aki olyan egyszeru dolgot meg tudna csinalni mint pl. kivonni a C vitamint a paprikabol. Mindent elorol kellene kezdeni es ez bele telene 4000 evbe is mire a mai szintet elerjuk... es akkor megint tortenik egy katasztrofa es megint mindent "elfelejt" az emberiseg. Ez egy ordogi kor lenne?


2018. aug. 24. 13:23
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Visszaolvastam a hozzászólásaimat, de tényleg nem értem, hogy honnan sikerült leszűrni, hogy "megrekedt az emberi evolúció hívő" vagyok... Pont írtam: az evolúció az öröklődő tulajdonságok gyakoriságának megváltozása a populáción belül. Én el sem tudom képzelni, hogy ez valaha is leállna (mivel nem is fog).
2018. aug. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 Pombe ***** válasza:

"Én meg azt nem értem, hogy honnan vetted, hogy szerintem az orvostudomány iktatja ki a szelekciót"


Ehhh...


Félreérthető voltam. Csak beszélgettem veled, hogy mi a fenéért hiszik ezt egyesek...


Bár egy kicsit elbizonytalanodtam akkor, amikor azt írtad, hogy ne felejtse el senki, hogy nem mindenhol van orvosi ellátás... sőt...


Arra akartam utalni, hogy az evolválás sebességében, vagy iránytartásában nem magától értetődő, hogy ennek van-e ennek bármi jelentősége, tehát mások se értsék úgy, hogy ja, azért van továbbra is emberi evolválás, mert csak kevés helyen van a Földön orvosi ellátás...


Bocsika.

2018. aug. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Ja világos, akkor félreértettelek, bocsi!
2018. aug. 26. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Pombe ***** válasza:

Néhány apróság még...


#5: "Vernének volt egy ilyen novellája, vagy kisregénye, talán az 'Örök Ádám' volt a címe, vagy valami ehhez hasonló."


Igen "Örök Ádám". Remek kis novella (és tényleg bemutatja, hogy ami megmarad, abból már ugyanolyan nem jöhet létre megint). Nagyon más, mint amit megszoktunk az "öregtől". Hihetetlenül vérbeli, szinte már-már modern sci-fi. Talán azért emlékszel kisregényre, mert egy kötetben adták ki Verne több kései művét (pl. még A Barsac-expedició különös története, meg ilyesmik - jól lemérhető sok novellájából, ahogy Verne világképe elkomorodik öregkorára, de ezzel még zseniálisabb oldalát mutatja be). Pl. ezekben a novellákban már igazi távirányítású rakétákat álmodik meg, nem egyszerűen kilőtt ágyúlövedékről mesél, meg megálmodja a TV-t, sőt, az Internetet...stb, és olyat is, ami még ma sincs.


@Kérdező: "Tegyunk volt a foldon civilizacio elottunk, de katasztrofa miatt megcsappantak es elorol kellett epitkezniuk"


Nincs mit feltenni, mert ennek semmi de semmi nyoma (ne hozzuk már ide a múlt civilizációkat kutatók agyament elképzeléseit, mint pl. az olyanokat, hogy helikoptereket képzelnek bele az egyiptomi hieroglifákba, meg a hasonló zöldségek). A mai világunk működésének nyomai még akár több száz millió év múlva is meglennének dögivel, csak éppen nem a föld felszínén, hanem alatta. Akár 150 millió éves dínóürüléket, vagy tojásokat is találunk rahedlit, és ezeknél a milliószor jobban fosszilizálódó ipari törmelékeket, szennyező anyagokat meg nem??? Botorság az egész múltcives felvetés. És még bőven lehetne folytatni a bányaüregek, a föld rétegeit szennyező anyagokkal...stbstb.

2018. aug. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!