Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha olyan intelligens idegen...

Ha olyan intelligens idegen létforma találna ránk akik a bolygó erőforrásait szeretnék megszerezni, ők leállnának tárgyalni az emberekkel, vagy egyből ellenségesen lépnének fel ellenünk?

Figyelt kérdés
2018. aug. 25. 20:05
1 2
 1/17 anonim válasza:
100%
Ezt lehetetlen megválaszolni,megjósolni..Annyi hogy ha hasonló mentalitásúak mint mi emberek,akkor biztos hogy először kiirtanának minket,és elvennék ami kell,mert mi sajnos ilyenek vagyunk.
2018. aug. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
96%
Dehogy állnának le tárgyalni. 10 perc alatt eltakarítanának minket. Ha annyira intelligensek, hogy ide tudtak jönni, akkor ezt is meg tudják csinálni. Jelzem, ha nekem mondjuk vízre lenne szükségem de sürgősen, amit kaktuszok "őriznek", én sem akarnék tárgyalni, meg beszélgetni a kaktuszokkal, hanem gyorsan felvágnám őket egy nagy késsel, hogy ihassak. És közben nem gondolnék a kaktuszok érzéseire. Na ez a helyzet.
2018. aug. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
csak egy gondolat, de ha már felfedeznék ezt a helyet gondolom gyorsan át is vizslatnák hogy miféle nép lakja milyen a mentalitásuk mennyire agresszívak-barátságosak-együttműködőek, de olyan sokféle tulajdonság van az embernél hogy nekem még itt élőként is nehéz lenne eldönteni hogy nyissak :D
2018. aug. 25. 20:34
 4/17 hollófernyiges ***** válasza:
79%
Szerintem a bioszféra meg az ember sokkal érdekesebb egy intelligens faj számára, mint bármilyen más erőforrás, amit akárhol megtalál.
2018. aug. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
#2 azért egy kaktuszt valahogy mégsem lehet egy főemlőshöz hasonlítani aki egy csomó evolúciós fejlődésen átment és most ezen a helyen egyeduralkodó öntudattal éntudattal irányítgat egy bolygót
2018. aug. 25. 20:41
 6/17 anonim ***** válasza:

Ha műszakilag vagy máshogy fejlettebbek nálunk, miért egyezkednének? Kiirtanak minket pár nap alatt, onnantól fogva övék a világ.

Ezért volt 2012 előtt is a nagy para, hogy a reptoidok, krixkraxiak meg a lumbulábiak idejönnek űrcirkálókkal és jól leinváziózzák az emberiséget.

2018. aug. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
Azért a kedves kérdezőben erősen munkálkodik a felsőbbrendűségi (tév)eszme. Nem mi irányítjuk a bolygót, s nem is mi vagyunk az uralkodók. Erre képtelenek vagyunk. Ha képesek lennénk a magunk javára fordítva uralni a Földet, akkor nem lenne probléma jelenleg a globális klímaváltozás (pl). A földi bioszférában a legkisebb is számít. Például van egy Prochlorococcus nevű tengeri baktérium, mely mindösszesen 0,6 mikrométeres, és az átlagos genomja kb. 2.000 gént tartalmaz, mégis a légkör fotoszintetikus oxigéntermelésének 13-48% fedezi.
2018. aug. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Az emberiség számára is szűkösek a erőforrások, nem jönne jól nekik, hogy saját maguk mellett még minket is el kellene tartaniuk.
2018. aug. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
54%
Szerintem írnának egy üzit messengeren a Mertkellnek, Putyinnak, Trumpnak, Sorosnak és persze a vezérünknek Viktornak hogy nyomjanak már egy like-ot hogy akkor most engedünk vagy nem.)
2018. aug. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szerintem egy civilizáció hamarabb lesz képes gazdaságosan hasznosítani az anyacsillagját, mint fényéveket utazgatni és bolygók erőforrásait összegyűjtögetni. A honfoglalást már inkább el tudnám képzelni szándékukként, de ebben az esetben már nem is kérdéses a leigázásunk.

Én abban reménykedek, hogy az intergalaktikus technológiai szintre való felfejlődés megköveteli azt a morális fejlődést is, ami biztosítja, hogy nem lesz népirtó szándékuk. Elvégre valahogy el kellett érniük, hogy ne pusztítsák ki saját magukat háborúkkal. Ezt az emberiség jelenlegi hozzáállásával lehet nem fogja tudni meglépni, amikor elfogynak a fosszilis energiahordozóink - de ha így alakul, nem is fogunk tudni más naprendszerekbe eljutni ezzel az attitűddel ugyebár. Talán ez egy kozmikus szűrő.

2018. aug. 25. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!