Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges hogy mi végtelen...

Lehetséges hogy mi végtelen példányban létezünk?

Figyelt kérdés

Olvastam a natgeo oldalán meg hogy elvileg Hawking is erre jött rá,hogy mi mind létezünk végtelen számban csak különböző döntésekkel és kimenetelekkel.

Szóval a döntésünk univerzumokat hoz létre.

Ez igaz lehet?


2018. okt. 8. 19:08
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
50%

A jó öreg párhuzamos univerzumok elmélet.

Hogy lehetséges-e, azt nyilván nem tudhatom, de számomra ellentmond a természet általunk ismert egyensúly-törvényeinek.

2018. okt. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
51%

Sajnos nem létezhetünk végtelen példányban, mert az Univerzumban adott, véges számú atom van. Véges anyagmennyiségből meg végtelen embert nem lehet kihozni...

[Szép is lenne, ha az a döntésem, hogy NEM eszem meg a spenótot, egy vadi új Univerzumot hozna létre :-) amiben meg megenném...]

2018. okt. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Hát igen nekem is furcsa ez,de natgeo-n csak nem írnak hülyeséget nem?
2018. okt. 8. 20:41
 4/20 anonim ***** válasza:
Minden és annak az ellentéte is "elképzelhető", csak az a kérdés, hogy mi igaz. Mivel a multiverzum felvetésre 0 bizonyíték van, így ez csak egy fantazmagória.
2018. okt. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 dq ***** válasza:

Ez inkább egy tétel.

Ha a világegyetem végtelen, és kb mindenhol olyan mint itt, akkor 1 valószínűséggel végtelen sok makroszkopikusan ugyanilyen világ van.

(Meg végtelen sok olyan is, amelyben pici eltérések vannak, már ha azokat megengedik a fizika törvényei.)

2018. okt. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

1) Hülyeség úgy feltenni egy kérdést, hogy valami "lehetséges-e". Persze, lehetséges. Lehetséges, hogy az egész világ múlt pénteken született egy hatalmas rózsaszín unikornis fenekén keresztül. Nyilvánvalóan végtelen sok ellentétes dolog "lehetséges". Ez a fajta kérdés feltevés csak arra jó, hogy védelmet adjon nyilvánvalóan hamis dolgoknak.

"Hé, lehet hogy nem valószínű, de hát nem LEHETSÉGES? Hát akkor meg? Te nem vagy elég nyitott, amiért nem csatlakozol az oltásellenes laposföldhívő UFO imádó szektámhoz. Pedig minden amit mondok, az LEHETSÉGES!"

Várjunk már el egy kicsit többet az ötleteinktől, mint hogy lehetségesek legyenek.


2) Az emberi egó legröhejesebb szélsősége az az elképzelés, hogy az emberi döntések kettéhasítják az egész Univerzumot. Az Univerzum nagy, te pedig icike picike és teljesen jelentéktelen vagy. Még a szomszédodat se nagyon érdeklik a döntéseid, de szerinted rögtön milliószor millió fényévre levő ezer milliárd tonnás égitestek kettőződnek meg, ahogy egy egész új párhuzamos Univerzum keletkezik a döntéseid nyomán. Tiszta röhej. Ha vannak párhuzamos univerzumok, bármiben lefogadom, hogy nem az univerzum keletkezése után majdnem 14 milliárd évvel egy apró galaxis apró csillagja körül keringő aprócska bolygó túlfejlett majmainak az egóját hivatottak simogatni.


3) Senki nem tudja, hogy léteznek-e más univerzumok. Ha igen, egyelőre semmilyen módon nem tudjuk érzékelni őket és semmilyen ismert módon nem hatnak semmire. Szóval ha léteznek is, az nekünk pont ugyanolyan, mintha nem léteznének. Egyelőre. Persze ez megváltozhat, és akkor érdekes lesz a kérdés.


4) Ha végtelen univerzum létezik, az sem jelenti azt, hogy hozzánk hasonló emberek lennének a többiben. Pl. képzeljünk el végtelen sok univerzumot, amikben az alapvető különbség mondjuk az elektron töltése (miközben minden más ugyanaz). Ha itt 1, a következő univerzumban 2, a következőben 3, stb. Végtelen sok univerzum, amik közül egyik sem hasonlít egy kicsit se a miénkre. A végtelenség egyáltalán nem jelenti azt, hogy minden lehetőség előfordul. Bizonyos specifikus esetekben jelentheti, de az még egy nagy ugrás a végtelen számú univerzumtól, ami eleve egy nagy ugrás volt az ismert tényektől.

2018. okt. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Én úgy értelmeztem pedig hogy nem csak hogy hasonló emberek hanem konkrétan mi vagyunk minden univerzumban csak különböző variaciokban,én ezt olvastam.
2018. okt. 8. 22:58
 8/20 anonim ***** válasza:

Félreértitek a kérdezőt!


Ő a kvantummechanika Sokvilág-interpretációról beszélt, ami lényegében úgy értelmezi a kvantummechanika hullámfüggvényét, hogy valójában a hullámfüggvény összeomlás előtt az összes elképzelhető változat létezik külön univerzumokban, majd ha összeomlik a hullámfüggvény, akkor a mi világunk verziója "materializálódik", avagy megfigyeljük az adott objektumot.


Lényegében tagadja a hullámfüggvényt és magát az összeomlást is, nem létezik pl az adott elektron több helyen egyszerre a mi Univerzumunkban, valószínűségi "felhőként"... hanem mindez a multiverzumokban adott. Megfigyeléskor/kölcsönhatáskor pedig egyszerűen kiderül pontosan hol van az adott objektum.


Pl a Scrödinger macska szuperpozícióban van látszólag, mikor még nem tudjuk hogy az atom elbomlott (itt elágazik a két Univerzum két lehetséges kimenetele) és az interpretácó szerint ha pl megnézzük a dobozt, halottmacska van benne, akkor kell lennie egy másik világnak ahol él a macska.

2018. okt. 8. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

[link]


Itt jól leírja, én már kiégtem mára, lehet csacsiságokat írtam 😃

2018. okt. 9. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
The quantum-mechanical "Schrödinger's cat" theorem according to the many-worlds interpretation. In this interpretation, every event is a branch point; the cat is both alive and dead, even before the box is opened, but the "alive" and "dead" cats are in different branches of the universe, both of which are equally real, but which do not interact with each other.[1]
2018. okt. 9. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!