Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Két mérési görbe esetében...

Két mérési görbe esetében hogyan tudom kiszámolni, hogy az eltérés szignifikáns-e?

Figyelt kérdés

Kétféle körülmény mellett mértem az x függvényében az y-t. Minden mérési pontnál van 3 mérésem, tehát van szórásértékem pontonként. Azt hogy tudom eldönteni, hogy a két mérési görbe szignifikánsan eltér-e egymástól? Ami szerintem bonyolítja a helyzetet, hogy a kétféle esetben az x-hez tartozó mérési pontok nem egy helyen vannak:

pl. 1.eset: x=1 y=1, x=2 y=2, x=3 y=3

míg a 2.esetben x=1,5 y=2, x=2,5 y=3, x=3,5 y=4


2018. okt. 13. 13:56
 1/1 anonim ***** válasza:
Ennyire kevés pont esetén nem igazán lehet megmondani. Azt tudod mérni, hogy statisztikailag mennyire térnek el egymástól a két mérésed jellemzői (pl. átlag). De azt neked kell megmondani, hogy milyen eltérést fogadsz el szignifikánsnak. Erre valók az ún. statisztikai próbák, és ezek közül a mért adatsor jellemzői alapján kell a megfelelőt kiválsztani a több tucat módszer közül.
2018. okt. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!