Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lehetséges lesz visszafordítan...

Lehetséges lesz visszafordítani az öregedést?

Figyelt kérdés

Szerintem nagyon jó lenne ha vissza lehetne fordítani az öregedést és az ember élettartama is nőne.

Érdekes cikkeket találtam:

[link]


[link]



2018. okt. 13. 17:33
 1/6 anonim ***** válasza:

Kutatások folynak a témában sok laborban.


Előbb utóbb kitolható lesz az élettartam, de visszafordítani teljesen nem lehet.

2018. okt. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És a cikkekről mi a véleményetek?
2018. okt. 13. 20:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, ha az ember újra lejátssza az evolúciót más fizikai szabályokkal. A jelenlegiekkel meghosszabbítani nem lehet. Így van megalkotva a DNS.
2018. okt. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehetséges, de ez egy elég bonyolult folyamat.

Ráadásul az agysejtek öregednek a legjobban, és azokat a legnehezebb javítani.

Ezen kívül az agynak elvi korlátja is van, nem elehet akármilyen bonyolult.

2018. okt. 14. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen csak úgy lehetne visszafordítani, ha a szervezet minden egyes sejtje elpusztítaná önmagát és egy új, fiatalabb sejt képződne helyette. Elvi szinten ezt még lehetséges is lenne kis lépésekben véghezvinni, hogy a sejtpusztulások ellenére életben maradj, de ekkor ez olyasmit jelentene, hogy mondjuk 50 évig tart, amíg újra brand new állapotba kerülsz kívül-belül. Közben viszont a már régebben megújult sejtjeid újra öregek lennének, szóval mégsem brand new leszel a végére, csak 1/3 brand new...
2018. okt. 15. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Persze. Csak visszabújni az anyaméhbe lesz egy kicsit kényelmetlen...
2018. okt. 16. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!