Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a folyadékok tényleg...

Ha a folyadékok tényleg összenyomhatatlanok lennének hány cm-mel lenne magasabban a tengerszint?

Figyelt kérdés
2010. jún. 24. 11:15
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Azért van kikötve a középiskolás fizikai példákban általában hogy ideális folyadék, mert annak nincs súrlódása. Ezután jön csak fontossági sorrendben az összenyomhatóság. A súrlódás jelentősége nagyobb, mert pl a Bernoulli-egyenlet megváltozik, ha van súrlódás (kibővül pár taggal), és így egészen más eredményt képes adni.


Az összenyomhatóságról annyit, hogy ennek a levegő esetén is csak nagyobb repülési sebességeknél van jelentősége. És a víz sűrűsége 1000x nagyobb a levegőénél. Ráadásul az összenyomhatóság függvénye a hőmérsékletnek és a nyomásnak is (minél mélyebbre megyünk annál hidegebb lesz a víz, és annál nagyobb lesz a nyomás. Kivéve ha földalatti hőforrás van, stb.) Mivel a világ óceánjainak ilyen formán -szerintem- ma még nem ismert a földrajza, ezért ez így nem meghatározható. De ha még ismert is lenne, annyira bonyolult geometriát kapnánk, hogy nem lenne számítógépes kapacitás a kiszámolására.

2010. jún. 24. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

Jaj istenem, bocs hogy nem fogok értelmes választ adni de kétféle válaszoktól lesz herótom:

1.: aki hülye hozzá és mégis válaszol (első válaszoló kapásból)

2. aki meg tulzásba viszi és minden tudományos szart belekever.


A kérdező is kb értette, az átlagos tengerszintet emlegető srácnak respect. Így kell értelmezni és válaszolni.

2010. jún. 26. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
51%

21:22 - "az átlagos tengerszintet emlegető srácnak respect"


Ha rám gondoltál, köszi, de lány vagyok. :)


Dehát így jár aki nő létére fizikusnak megy...

2010. jún. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

"2. aki meg tulzásba viszi és minden tudományos szart belekever."


Mi kérünk elnézést, hogy a tudományok / természettudományok témakörben ilyen galádságot elkövettünk!

2010. jún. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Végülis nem gond, csak olyan kérdésnél felesleges nagyon bőven kifejteni a dolgot ahol röviden is lehetne válaszolni. :P

Amúgy én meg fizikus szakos vagyok. :P

2010. jún. 27. 13:39
 16/16 anonim ***** válasza:
Ha meg fizikus vagy, akkor pont érdekelni kellene a bővebb válasz.. szerintem :)
2010. jún. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!