Melyik a helyes?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy a NaHCO3 savasan hidrolizál, tulajdonképpen a 69 kísérletben is ez van, hogy a HCO3- a protonját a víznek adja le, és oxóniumion keletkezik. Míg más könyvbdn meg azt olvastam, hogy mivel erős bázis, gyenge sav sója, ezért lúgos anionhidrolízis történik, tehát lúgos lesz a kémhatás és ebben az esetben a víz egy protonját adja át a HCO3-nak,és így szénsav keletkezik. Ebből melyik a helyes?

2018. okt. 23. 13:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Így viselkedik:


[link]

2018. okt. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ebből nem tudtam meg
2018. okt. 23. 15:00
 3/3 anonim ***** válasza:
A NaHCO3 felfogható úgy, mint a szénsav és a nátrium-hidroxid sója. A savak mindig az első disszociációs lépésben a legerősebbek, de a szénsav már az első lépésben is gyenge, a NaOH meg erős bázis, ezért már a mono-nátriumsójuk is bázikus sima vizes közegben. Ez persze nem azt jelenti, hogy a HCO3- anion nem viselkedhet savként, mert hiszen még egy mol NaOH hatására újra protont ad le, hiszen Na2CO3 is létezik, de ha csak simán azt az esetet tekintjük, hogy szilárd, tiszta NaHCO3-ot szórok vízbe, akkor az bázis.
2018. okt. 23. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!