Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Lúgos marást miről ismerem...

Lúgos marást miről ismerem fel és mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

Tegnap felújítási munkák során nem viseltem kesztyűt (csak besegítettem egy barátomnak) és már akkor éreztem, hogy kicsit úgy ég a bőr a kezemen, de betudtam annak, hogy biztos csak kiszáradt a bőröm a sok poros anyagtól.

Egy dísztégla fugázó anyaggal dolgoztam, azt egyengettem el kézzel néha. Estére vettem észre, hogy a körömágyam alatt sebek vannak és az ujjaim fényesek és furcsa, kicsit zsíros tapintásuk van. Mára az egész bőröm feszül, a körmöm alatt egyértelműen sebek vannak, mintha szét nyílt volna a bőröm ott, hidegre melegre iszonyatosan érzékeny az egész bőröm ami amúgy ilyen kicsit rózsaszínes-lilás színben pompázik és közelről nézve olyan, mintha folyamatosan verejtékezne.

Nagy nehezen megtaláltam (azt hiszem legalábbis) az anyagot amivel dolgoztam és elvileg 11-es a Ph-ja.

Mit tudok tenni így 24 óra távlatából, hogy gyorsabban gyógyuljon? Van értelme még enyhén savas dologba tenni? (Pl. tej) Vagy innentől majd a regeneráció megoldja?



2018. okt. 29. 18:04
 1/4 spectator ***** válasza:
100%
Ne bízz a regenerációban. Nekem is volt lúgos marásom néhány %-os lúgtól. Kérdezz meg egy orvost [én sajnos elmulasztottam], mert irtó lassan gyógyul, és évekig tartó sebhelyet hagy.
2018. okt. 29. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

kb. arról, hogy elsőre egyáltalán nem fáj, csak furcsán sikamlós lesz tőle a bőröd (pongyolán fogalmazva ugyanis szappant csinál belőled) és csak később kezd fájni.


már valószínűleg kidolgozta magát, nincs már mit semlegesíteni. azt még akkor lehetett volna, amikor elkezdődött.


házi praktikát felejtsd el, a tejet meg főleg, az majdnem ideális tápanyag a baktériumoknak csak elfertőzöd vele. BŐRGYÓGYÁSZ.

2018. okt. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 EagleHUN ***** válasza:

Sajnos jól írja 2 -es.


- Már kidolgozta magát nincs mit semlegesíteni.


- Ha túlzottan nem maródott le a bőröd (és csak a felhám külső része sérült) néhány nap alatt magától meggyógyulhat. (Tapasztalatból mondom, nem egyszer kezdett már ki így a hideg zsíroldó takarításkor.)


- Az viszont hogy viszont rózsaszínes-lilás színben pompázónak mondod aggodalomra adhat okot, és a folyadék távozás is ezt a gyanút erősíti. Lehet hogy nagyon mélyen az irháig bemaródott helyenként. Az már mindenképp bőrgyógyász kategória. Biztos van valami kenőcsük, de súlyosabb esetben bőrátültetés is lehet a vége ha már nem tud emiatt gyógyulni.


TI: Mert az osztódásra képes alsó bőrsejtréteg is károsodott vagy megsemmisült a pigmentsejtekkel együtt és már alatta az irha látszik ki.

Valószínű nem verejtékezik hanem a nyirok folyadék távozik a nyirokerekből!

[link]


Nagyon fájhat is mert az idegvégződések is szabaddá válhattak...


Jobbulást.

2018. okt. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, holnap irány a doki, mert ezt a pár betűt is alig tudtam leírni.
2018. okt. 29. 23:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!