Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nektek nem furcsa ez az...

Nektek nem furcsa ez az időjárás? November 2.22 fok.

Figyelt kérdés

Nektek nem furcsa ez az időjárás?

November 2. nappal 22 fok. Este 8-kor meg 16 fok van kint.

Szerintetek a December is ilyen enyhe lesz vagy úgy magába ne is számítsunk csak enyhe télre?



2018. nov. 2. 20:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
majd beütnek a mínuszok márciusban
2018. nov. 2. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
2007-2010 nem volt tél , pluszok voltak .Aztán 2013 erős normál lett a tél de 30-32 volt nyáron full szárazság .Jég sem volt örökké a földön GRÖNLAND zöld területet jelent most meg jég van rajta . Ciklikusan jön megy minden . Előttünk van még tavaszig bő 5 hónap .
2018. nov. 2. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
A legfrissebb időjárási modellek alapján November közepétől már átlagos lessz a hőmérséklet Decemberre pedig valamivel az átlag alatt alakul majd. November végére csapadékosabbra fordulhat az idő és fagyhat is tehát December elején nem kizárt a havazás sem. Ennek az esélye 30-40%
2018. nov. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 fogd válasza:
100%
Csak azoknak furcsa, ez az időjárás, akik rugalmatlanok, merev, és berögződött elvárásaik vannak.A szokások rabjai. A földön állandóság nincs, minden, mindenhol, mindenkor, változik.
2018. nov. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valóban ritka az ilyesmi, de néha van ilyen. Én emlékszem arra amikor februárban is hasonló idő volt 2 napig, utána meg havazás volt nem kicsit.

Arra is emlékszem, talán 2008 magasságában lehetett, de lehet előbb volt amikor decemberbe pont karácsonykor is ilyen idő volt 20-25 fokok és zivatarok.

Apám meg mesélte azt is hogy valamikor a 60-as évek vége felé, pont Szilveszter napján még nappal simán volt tavaszi idő amikor pólóban mentek a buliba, másnap új év napján meg térdig érő hóba mentek ki a szabadba.

Szóval régen is voltak hasonló időjárások, nem feltétlen erre az éghajlatváltozásra kell fogni.

Oké hogy ebbe a hónapba nem ez a megszokott, de néha van ilyen is. Ahogyan lesz is majd későbbiekben.

Én például örülök ennek, mert kevesebb tűzifa megy el a fűtésre, mert így is csak 2 naponta gyújtok be kora este, picit felfűtöm a házat és simán megmarad 20 fok felett majdnem minden helyiségben.

Tavaly ilyenkor már aktívan fűtöttem nappal is amikor itthon voltunk.

2018. nov. 2. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem teljesen rendben van minden, csak most ez van. Van ilyen :-D

Mondjuk én olyan harminc fokot vártam Novemberre mert napozni akartam a héten de majd jövőre hátha. :-D

2018. nov. 2. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A Föld hőmérséklete állandónak tekinthető összességében, a hőmérsékletek összeadódnak, ha valahol meleg van, akkor máshol meg hideg, most speciel nyugat, délnyugat Európában ítéletidő tombol, Olaszországban több halálos áldozata is van már, de a műholdas képeken jól látszik, hogy ennek ellentéteként közép Európa fölé az egyenlítői meleg levegő áramlik.

Nincs ebben semmi csoda, bár a CO2 koncentrációja a magas légkörben üvegházhatással jár és az átlaghőmérséklet ennek megfelelően emelkedik az egész Földön tized Celsius fokokban, vagyis mégsem teljesen állandó a hőmérséklet hosszabb távon, de az igazi anomáliákat a felgyorsuló, felerősödő légmozgások okozzák.

Köztudott, hogy az évszakokat a Föld tengelyferdesége okozza, ha az északi féltekén nyár van, a délin akkor éppen tél és fordítva.

Az uralkodó légáramlatok megváltozhatnak, egy egy hurrikán, vagy tornádó hatása messzire elér, ha hozzánk meleg levegő jön délről, akkor máshol fordítva kell, hogy legyen és északról megy a hideg dél felé időlegesen.

Egyébként nem olyan régen jegyzik fel a napi hőmérsékletet, de a történelem ismer kirívó anomáliákat régebbről, beszámolók vannak a szokásostól eltérő hidegekről, melegekről.

Az éves átlag hőmérsékletről a sarkvidék jegéből lehet információt szerezni a különféle vastagságoknál a jégbe zárt gázkoncentráció alapján lehet következtetéseket levonni, így tudomásunk lehet a jégkorszakokról, a természetes hosszú távú klímaváltozásokról.

Annyi bizonyosnak látszik, hogy az éghajlatváltozás üteme a szokásosnál lényegesen gyorsabb az emberi tevékenységeknek köszönhetően, de ez globálisan csak század, vagy tizedfokokat jelent évente.

Hetekre, hónapokra előre a kaotikus légmozgások nem megjósolhatóak, ugyanúgy lehet átlagos az időjárás, mint attól eltérő, bármilyen évszakban.

2018. nov. 4. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!