Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az embernek miért ilyen kicsi...

Az embernek miért ilyen kicsi szája van? Az állatok arányaiban sokkal nagyobbra tudják nyitni a szájukat.

Figyelt kérdés

2018. nov. 13. 00:47
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
10-14 eves kor alatt az emberek tobbsege kepes az oklet csaknem teljesen a szajaba gyomoszolni. Sokaknak (foleg noknek) ez meg felnott korban is megy.
2018. nov. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Én 5.5cm-re tudom nyitni,de ismerek egy csajt,aki több,mint 8 cm-re és kinyitja.Mármint ez függőlegesen az ajkai közti távolság
2018. nov. 13. 23:36
 13/24 Wadmalac ***** válasza:

"Chiciolináról nem találtam olyan képet,ahol kitátaná a száját."

Pedig van, elég sok. Csak 18+.

2018. nov. 14. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
De hogy lehet Cicciolinának nagy szája,ha nincs nagy állkapcsa?
2018. nov. 14. 15:33
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
A nagy meretu allkapocs inkabb a szajureg szelesseget hatarozza meg. Hogy mekkorara tudod tatani, azt inkabb az allkapocs kapcsolodasi pontjainak felepitese es a ragoizmok, inak hossza befolyasolja.
2018. nov. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
De jó tudni.De az állkapocs hossza közrejátszik ebben??Egy hosszú állkapcsú lány nagyobbra tudja nyitni a száját?Eddig ez alapján figyeltem a lányokat,de akkor lehet hogy nem is ezen múlik.Mondjuk akiket ismerek hosszú állkapcsú lányokat,általában nagy szájuk van
2018. nov. 14. 20:36
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha a kapcsolodasi pontokat es az inak hosszat azonosnak vesszuk, akkor nyilvan, a hosszabb allkapocs nagyobbra nyithato (helyesebben azonos merteku szajnyitas eseten nagyobb lesz az also es felso metszofogak kozti tavolsag). Ezert van a ragadozo allatoknak tobbnyire megnyult fejuk, allkapcsuk.
2018. nov. 14. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

Igen,olyanok mint a ragadozók :)

Ezeket az állkapocs izmokat,inakat lehet nyújtani?Ha valaki sokat tátog,idővek nagyobbra tudná nyitni a száját?

2018. nov. 15. 00:50
 19/24 EagleHUN ***** válasza:

Elvileg igen. Az emberi test meglepően jól tud idomulni a használatához.

Lásd pl a cirkuszi "gumiembereket", minden inuk izmuk és porcuk erre van kigyúrva, miért ne lehetne szájtátásra is gyúrni. Nem látom akadályát.


Vagy az énekesek hangképző szervei (inak, izmok, hangszálak...) is edződnek így.


Jó nyilván mindenhez szükséges egy alap felépítésből adódó adottság is, de amit meg rá lehet "gyúrni" egy alap adottságra az sokkal többet jelent.

2018. nov. 15. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

Szóval ha most 8 centire tudja nyitni,ha ráedz erre,ki tudná akár 9-10-re is?

És a hosszú állkapocs erősebb harapásra is képes?A ragadozó állatoknak biztos nem véletlenül hosszú.De azt is olvastam,hogy a száj szélessége is fontos,pl.kutyában is a pit bull harap erőset,akinek széles a szája

2018. nov. 16. 00:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!