Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mosógépre milyen erők hatnak?

Mosógépre milyen erők hatnak?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Milyen erők hatnak a mosógépre? A problémám a következő: a mosógépet a túl gyorsan forgó dob megemeli. Ki szeretném számolni, mekkora súlyt kellene rátennem minimum, hogy a súlyerő "legyőzze" a "többi" erőt, de nem tudom ezt hogyan számoljam ki, mely erők hatnak konkrétan a mosógépre...mert "bezavar", hogy van ugye a centripetális erő (elviekben ha feltételezzük, hogy létezik), de ez a forgó dobra hat, és nem a mosógépre, vagy a fene tudja, hogy van ez...mert végül is pont a forgó dob miatt emelkedik meg a mosógép...de akkor is zavaros, mik a pontos erők...kérlek, aki tud segítsen...a probléma elméleti, ezen léci ne "ragadjon le" senki, hogy állítsam be a mosógép alját meg ilyenek:) mert most nem ez volna a lényeg:) előre is köszönöm! Respect.

2018. nov. 19. 00:00
1 2
 11/15 anonim válasza:
100%
Vannak még lengéscsillapítók is, amik a dobban a forgáskor ébredő erők eredménye általi elmozdulásokat hivatottak csökkenteni, a dob egység (a dobhoz rögzített súlyokkal és motorral) és a gép háza között.
2018. nov. 19. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönetem Mindenkinek! Nem vagytok semmik, tényleg nagyra értékelem, hogy ennyien fáradoztatok a részletes válaszaitokkal! S szépen bennem is összeállt egy teljesebb kép a problémáról, de már rájöttem, hogy Ti meghaladtátok a mérnökinformatikus szak fizika tárgyának mélységét ;) mert hát ezen a szakon (amire járok) mindenből merítünk "egy keveset", lévén infós szak, tehát a fizika is csak mindössze 1 félév (sajnos, mert amúgy érdekelne a tárgy mélyrehatóbban, persze a programozás meg még ennél is jobban, ezért jöttem ugye erre a szakra). Járműmérnökin, meg gépészmérnökin már biztosan vesznek zúzósabb dolgokat, amiket Ti is írtatok, mert ott már ugye nem csak 1 félév a fizika, meg vannak másabb ide vonatkozóbb tárgyak is, stb..

Én viszont el fogok menni magántanárhoz, mert több alap dolgot sem értek, a tanárra inkább nem bíznám magam, úgyis csak felidegesíteném a kérdéseimmel, tehát marad a magántanár, hogy legalább a vizsgám jól sikerüljön. (bocs ez már nem része a témának, csak lelkiztem kicsit:)).

Üdv Nektek! :-)

2018. nov. 20. 00:05
 13/15 Wadmalac ***** válasza:

Na csak hogy miért említettem a szállítási rögzítéseket:

https://www.youtube.com/watch?v=6-W7Dp03eGo

2018. nov. 20. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Köszi! :-) Én meg elfelejtettem ezt megválaszolni, szóval ki vannak véve a rögzítések. :-)
2018. nov. 20. 10:17
 15/15 anonim ***** válasza:

Ha már nagyon videózunk, érdemes ezt is megnézni, ez a kiegyensúlyozatlanság hatása:


https://www.youtube.com/watch?v=leEyEiH4Ya8

2018. nov. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!