Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi és milyen információval...

Mennyi és milyen információval tér el két univerzum?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, hogy a két univerzumnak az előző pillanatban ugyanaz volt az őse. Vajon egy bittel térnek el egymástól? Hol van az a bit?

2018. dec. 5. 00:15
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
0%

Milyen bit?

Ha a mi világunkban keletkezik pl. 2 csillag, azoknak mi köze egymáshoz?

Ugyanígy, HA tud 2 világ keletkezni egy harmadikból - azoknak mi köze lesz egymáshoz?

2018. dec. 5. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 Wadmalac ***** válasza:
97%

"Tegyük fel, hogy a két univerzumnak az előző pillanatban ugyanaz volt az őse."

És ettől a minutumtól az egész fikció. Úgyhogy annyi bit különbséget teszel fel, amennyi jólesik.

Vonatkozik arra is, hogy mi ez a bitnyi különbség és hol van.


Ha én kitalálok egy tűzokádó sárkányt, nem tőled fogom kérdezni, hány foga van.

2018. dec. 5. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 Mojjo ***** válasza:
64%
Kultúra és közösség főkategória,művészetek alkategória. A sci-fi irodalmi kérdéseket oda érdemes feltenni, ennek a világon semmi keresnivalója a természettudományok kategóriában...
2018. dec. 5. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Feltettem, hogy egyszerre létezik múlt, jelent és jövő, és a jövő univerzumai a jelen, az pedig a múlt univerzumaiból származik. Ez itt nem sci-fi, tudomány. Csak érteni kellene a koncepciót, ami keretében felteszem a kérdést. Vagy szerintetek a jelentől függetlenül születik a jövő?!
2018. dec. 5. 09:48
 5/22 Wadmalac ***** válasza:
82%

"Feltettem, hogy egyszerre létezik múlt, jelent és jövő, és a jövő univerzumai a jelen, az pedig a múlt univerzumaiból származik."

Lehet feltételezni, csak akkor úgy, hogy adott feltételezéssel összepasszoló ismereteink vannak-e, tehát van-e alapunk ebből következtetéseket levonni. Jelen esetben én speciel nem érzem azt az összekötő kapcsot, amire következtetéseket lehetne alapozni.


"Ez itt nem sci-fi, tudomány."

Sajnos, amíg a fent említett következtetési alapok nincsenek meg, addig inkább fikció, tudomány nélkül. Ma"x metafizika.


"Vagy szerintetek a jelentől függetlenül születik a jövő?!"

Nem. Sőt, úgy néz ki, hogy a múlt, a jelen végtelenül vékony vonala és a jövő együtt, egyszerre létezik és mivel a jelen vonala mindenhol mindenkinek máshol van, az a vonal csak képzetes.

De a mai tudásunk alapján mindez a ma ismert univerzum létezésének keretein belül igaz. A kérdésed kilép ebből, oda, ahol még semmit sem ismerünk. Marad a fikció.

2018. dec. 5. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Mivel jelenleg csak a saját univerzumról vannak ismereteink, honnan a túróból kéne tudnunk, hogy milyen lehet egy másik -ha egyáltalán létezik!-???
2018. dec. 5. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 Mojjo ***** válasza:
83%
@4: Érdemes lenne utánanézned a tudomany szó jelentésének. Ez így nagyon béna, ne égesd magad...
2018. dec. 5. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:

Univerzumból csak egy van.

Ha kitalálsz egy másik univerzumot, akkor a te dolgod minden részletet kitalálni.



Kicsit emlékeztet a "milyen számra gondoltam" játékra, ahol csak egyet lehet kérdezni.

2018. dec. 5. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

Ha jól értem, akkor valami ilyesmi lehet a kérdés;


Ha van egy tégladarabom, és azt arrébb tolom, akkor az "eredeti" tégla és az "új" tégla között mennyi "bit" van?

Az analógia ugyanaz a kérdésben, csak az idő síkján.

Ha abból indulunk ki, hogy a "bit" a legkisebb egység, vagyis ami tovább nem osztható (vagy legalábbis nem mérhető a törtrésze), akkor a Planck-idő lesz a válasz a kérdésedre, vagyis

1 bit = 1 Plack-idő.

Hogy hol van, az már egy érdekesebb kérdés.

2018. dec. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 Mojjo ***** válasza:
@9: A planck idő nem az idő legkisebb egysége.
2018. dec. 5. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!